Про це 24 каналу розповів заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський. За його словами, російські окупанти почали переміщувати власні підрозділи на лівобережжі Херсонщини. Наразі незрозуміло, чи у них відбувається ротація, чи вони просто відводять війська.

До теми У розвідці відповіли, чи готує Росія ударну групу для нового повномасштабного наступу

Соболевський запевнив, що українські військові ретельно стежать за ситуацією. Розвідники володіють повною інформацією.

Окупанти намагаються сховатися від ударів ЗСУ

Як наголосив Соболевський, упродовж останніх тижнів окупанти намагаються не робити скупчення особового складу на одній локації. Тепер вони розселяються невеликими групами. Часто це відбувається у житлових будинках.

Вони намагаються мінімізувати власні втрати від постійних ударів ЗСУ. Часто було, що прилітало в будівлі, де перебувало по кілька сотень окупантів. Тепер вони використовують житло наших людей,
– зазначив Соболевський.

Чи дійсно окупанти відводять війська з частини лівобережжя Херсонщини: дивіться відео

Колаборанти будуть покарані

За словами Соболевського, на Херсонщині тривають стабілізаційні заходи. Окупанти намагаються лякати фейками, що в регіоні розстрілюють людей. Це неправда. Але колаборантів притягують до відповідальності згідно із законодавством.

Якщо людина дійсно скоїла злочин, є сукупність доказів, тоді людину притягують до відповідальності. Якщо людина, перебуваючи в окупації, цього не робила, то в неї не буде проблем із законом,
– підкреслив Соболевський.

Що відбувається на Херсонщині

  • 17 грудня у Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що окупанти передислоковують певні свої підрозділи на лівобережжі Херсонщини. Вони відвели частину військ з Каховки та Нової Каховки.
  • Про те, що окупантів стало менше вздовж ліній оборони на лівобережжі Херсонщини, також повідомив активіст Володимир Молчанов. Але, на його думку, це більше схоже на ротацію.
  • Військово-політичний оглядач Олександр Мусієнко вважає, що такий рух окупантів може бути пасткою. Однак в ЗСУ це розуміють.