Про це 24 Каналу розказав офіцер секції планування бригади "Рубіж", майор НГУ Дмитро Кожубенко, зауваживши, що росіяни проводять розвідку позицій українських захисників за допомогою дронів Mavic, "Орлан" або Supercam. Окупанти під час піхотних штурмів намагаються зайти малими групами.

Дивіться також Росіяни наступають на Харківщині та підійшли під Вовчанськ: як змінилася лінія фронту за тиждень

"Противник пробує пройти між нашими бойовими порядками, виявити слабку місцину в нашій обороні, але всі оборонці бригади "Рубіж" і Сил оборони України загалом роблять усе можливе для того, щоб не дати можливості противнику здійснити свої плани", – наголосив Кожубенко.

Ворог змінює тактику

Загарбники постійно проводять штурми, але періодично змінюють свою тактику. Не можна сказати, що противник працює по певному шаблону. Якщо у нього не вийшло захопити позиції одним способом, то він або робить інші маневри, або застосовує комбіновано техніку та піхоту.

Так, наприклад, російська піхота може заїжджати до позиції або висаджуватися біля неї та заходити під прикриттям техніки. Також окупанти можуть використовувати FPV-дрони, дрони зі скидами, аби підтримувати свою піхоту.

Противник постійно вдосконалюється в цьому плані, і тому ніколи не знаєш, що від нього чекати нового,
– сказав офіцер секції планування бригади "Рубіж".

Ситуація на фронті: новини

  • Українські військові посилюють оборонні позиції та покращують тактичне положення на деяких напрямках.
  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що ворог розширив зону бойових дій майже на 70 кілометрів. Так окупанти намагаються примусити українську армію задіяти додаткову кількість бригад з резерву. Основні зусилля окупанти зосередили на напрямку Стрілеча — Липці та на захопленні Вовчанська.
  • Українські захисники активно нищать окупантів. Протягом 16 травня вони ліквідували 1410 загарбників. Також ЗСУ знищили 18 російських танків, 14 бойових броньованих машин та 38 артсистем. Не стало у росіян 1 РСЗВ, 2 засобів ППО та 2 літаків.
  • Окрім того, противник втратив 1 гелікоптер, 45 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 7 одиниць спецтехніки та 56 одиниць автомобільної техніки та автоцистерн.