Ці так звані переговори – явний маніпулятивний вплив проросійських сил, сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час виступу на 12-му Київському безпековому форумі.

Читайте також: Порошенко просить СБУ розібратися в неефективних "перемовинах" Медведчука

"Ми бачимо, що пан Бойко має досить велику підтримку, і це ті ризики, які ми відчуваємо", - додав він.

Аваков також зазначив, що технічно Україна добре підготувалася до можливих кібератак на сервери Центрвиборчкому. За словами міністра, у Росії фактично не залишилось можливостей для впливу на виборчий процес.

Разом з тим, у ніч підрахунку голосів ми фіксували спроби втручання в нашу виборчу систему, так звані кіберзагрози. Не атаки, промацування системи. У нас виявилася досить міцна система, ми зуміли вибудувати ситуацію таким чином разом з ЦВК, що система виявилася неуразливою,
– пояснив міністр.

При цьому у відомстві вважають, що на питання втручання Росії у вибори в Україні потрібно дивитися ширше і не втрачати пильності.

Що відомо про політ Бойка та Медведчука до Росії?Попри те, що Росія анексувала Крим та розпалила війну на Донбасі, кандидат у президенти України Юрій Бойко літав до РФ на зустріч із російським прем’єром Дмитром Медведєвим. Разом з Бойком літав і Віктор Медведчук – кум президента Росії Володимира Путіна та голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя".

Бойко з Медведчуком кажуть, що літали до Росії на так звані економічні переговори. На цих переговорах Бойко назвав стосунки між Україною та Росією "вкрай важливими" для нашої держави. А ще Бойко сказав, що "готовий запропонувати і розглянути різні варіанти відновлення контракту по транзиту газу".

ДБР відкрило справу через політ Бойка та Медведчука до Москви.Бойко та Медведчук могли перетнути кордон з Росією незаконно Але справи відкриті не особисто проти політиків, а проти працівників Державної прикордонної та Державної авіаційної служб. Адже саме ці служби могли дати згоду на авіапереліт політиків до РФ.