Адже Зеленський хоче швидких рішень. Таку думку в ефірі програми "Перехресний допит" висловив колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка.

Читайте також Свавілля, хабарі і рішення за гроші: судову реформу в Україні проводять повільними кроками

За його словами, судову реформу президент ще понад рік тому декілька разів декларував. Але лише третій законопроєкт нещодавно отримав висновок Венеційської комісії.

"Вона його розкритикувала, але це хоч якийсь маленький крок для того, щоб розв'язати проблему з Вищою радою правосуддя", – сказав Рябошапка.

Зеленський хоче швидких рішень

Він відзначив, що для Зеленського – це дуже довго. Хоча нічого не заважає йому зробити це швидше, адже він має монобільшість і уряд.

Якби було б можливо зробити судову реформу рішенням РНБО і підписати указом президента, він би це зробив,
– наголосив колишній генеральний прокурор.

Президент України, як відзначив Рябошапка, хоче швидких рішень і бажає подобатись людям, але оточення довкола нього якісних рішень не може йому запропонувати.

"Ба більше, з того, що мені відомо, це оточення намагається переконати президента в тому, що нинішню ситуацію краще "законсервувати". Мовляв, для чого нам зараз розпочинати війну з судовою гілкою влади – ми не зможемо подзвонити, забезпечити рішення, судді будуть проти нас, а швидкого результату ми не покажемо", – він розповів.

Варто прочитати Революційний висновок: Венеційська комісія взялась за судову мафію України

З іншого боку, на думку ексгенпрокурора, Зеленський повинен розуміти, що 2 – 3 роки його каденції швидко пролетять. А потім ті ж люди сидітимуть в Офісі Президента і даватимуть вказівки його переслідувати.

"Він (Зеленський – 24 канал) має це чітко усвідомлювати. Він має побачити історію Петра Порошенка, те, що відбувається наразі з судами і зрозуміти, що в його інтересах насамперед мати незалежну судову систему", – додав Рябошапка.

Інтерв'ю з Русланом Рябошапкою: дивіться відео 24 каналу