Таку думку 24 Каналу висловив секретар РНБО Олексій Данілов, зазначивши, що цієї зими українські сили мають виконати важливе завдання на фронті.

Важливо "Можу відкрити таємницю"․ Велике інтерв'ю з Олексієм Даніловим

Потрібно закінчити війну

Окремі західні ЗМІ поширюють "прогнози" щодо перебігу бойових дій у зимовий період. Зокрема, публікуються припущення щодо підготовки Україною "весняного наступу у 2024 році". А взимку нібито українські сили здебільшого "переходитимуть в оборону".

Проте "експерти", що видають такі "прогнози" та "інсайди", не мають жодного відношення ні до військових, ні сектора безпеки оборони.

Наше завдання доволі просте – це утилізація армії Росії, що на відмінно здійснюють представники нашого сектора безпеки оборони в будь-якій точці, де вони її знаходять,
– наголосив секретар РНБО.

Українські сили й надалі продовжуватимуть це робити, оскільки, якщо не поставити крапку у цьому питанні, тоді ця проблема дістанеться наступним поколінням українців.

Сьогодні потрібно закінчити цю війну та здобути перемогу. Вона обов'язково буде, тому що це боротьба насамперед за нашу незалежність, а також за ті цінності, які підтримує переважна частина світу,
– зауважив Данілов.

Водночас Владімір Путін, маючи великі проблеми, звертається до автократичних країн та просить допомоги у Північній Кореї, в Ірані. Секретар РНБО вважає, що це яскраве підтвердження того, що цивілізований світ на нашому боці.

Олексій Данілов розповів, яке завдання ЗСУ буде виконувати на фронті цієї зими: дивіться відео

Україна довела, що була, є і буде

Цьогорічна зима для українців також очікувано буде супроводжуватись обстрілами росіян.

Чи буде легко? Ні. Буде важко, але ми точно це пройдемо. Тому що ми за своє, за свободу, за незалежність, за те, щоб нас визнавали й поважали. А у Росії є бажання знищити нас,
– впевнений він.

Однак це їй не вдасться зробити. Адже українці довели, що здатні протистояти ворожій навалі.

Напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну, напевно, вперше в історії всі дипломатичні представництва, за винятком Польщі, покинули територію нашої країни. Вони були впевнені, що Україна не має спроможності боротися з таким ворогом.

"Я їм всім пояснював, що це абсолютно не відповідає дійсності, що ви нас не знаєте. І оця російська пропаганда, брехня, яка володіла певними країнами, інколи призводила до того, що робилися доволі хибні висновки. Наш народ, наш президент довели своїми діями, що Україна була, є і буде", – підкреслив Олексій Данілов.

Бойові дії взимку: що відомо

  • Аналітики американського Інституту вивчення війни, цитуючи речника Ради національної безпеки США Джона Кірбі, розповідають, що цієї осені сильний дощ та бруд сповільнять рух військової техніки по ґрунту.
  • Водночас взимку, під час морозів, ґрунт зміцниться. Завдяки цьому темп бойових дій може пришвидшитись. А українське командування планує продовжити контрнаступальні операції до кінця 2023 року у холодних погодних умовах.
  • Видання CNN прогнозує, що цієї зими росіяни знову будуть завдавати ударів по об'єктах критичної інфраструктури України. Росія наразі накопичує ракети, щоб спробувати зруйнувати українську енергетичну систему.
  • Російські загарбники можуть використовувати для ударів не тільки ракети, але й дрони-камікадзе.
  • Однак попри торішні обстріли, українська енергомережа стала більш стійкою. В країні зараз функціонують 7 ядерних реакторів та ще 2 готуються до запуску. Крім того, має збільшитись імпорт електроенергії з ЄС. А також Україна посилила свою ППО і зараз вона має такі системи, як Patriot, IRIS-T, NASAMS, SAMP-T тощо.