Деталі розмови

Пріоритетами розмови стали питання розмежуванню повноважень між Міністерством оборони та Генеральним штабом ЗСУ, а також – посилення цивільного демократичного контролю.

Зауважте Нова стратегія Вашингтона: чи залишиться США головним союзником України проти Росії

Окрім того, співрозмовники приділили увагу розбудові територіальної оборони й руху опору відповідно до закону про основи національного спротиву.

Також представників Посольства США в ОП проінформували щодо проведення оборонних реформ в Україні та імплементацію схвалених нещодавно законів та інших документів з питань нацбезпеки та оборони.

Машовець обговорив також завершення роботи над 3 двосторонніми документами щодо оборонного партнерства, проєктів у сфері досліджень, розробок, випробувань та оцінки й співпраці у космічній галузі.

Представники США запевнили, що готові забезпечити підписання вказаних документів у межах візиту Зеленського до Вашингтона.

Візит Зеленського до США

  • Візит Зеленського до США запланували на 30 серпня. До Штатів українського лідера під час телефонної розмови у червні запросив Джо Байден.
  • У Білому домі запевнили, що цей візит "підтвердить непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України перед обличчям російської агресії на Донбасі і в Криму".