Про це 24 каналу розповів американський політолог Раміс Юнус. Раніше Арестович припустив, чи отримає Росія від Ірану ракети.

Цікаво В Ірані ухвалили перший смертний вирок щодо протестувальника, – ЗМІ

Сусіди Ірану проти нього

Юнус зазначив, що є багато країн, які готові покарати Іран. Зокрема, і Китай може мати свій вплив, і США, і Саудівська Аравія, чиї збройні сили переведені у стан бойової готовності, і Ізраїль. Ще можна згадати останні контакти мжі Ізраїлем, Туреччиною, Азербайджаном і Великою Британією.

Риторика Ірану трохи пом'якшилась. Туди приїжджав Патрушев, потім президенту Ірану телефонував Путін. Мабуть, Патрушев не зміг переконати, а чи вдалось це Путіну, я не знаю,
– зауважив американський політолог.

Іран серйозно попередили

Він продовжив, якщо іранські ракети опиняться в Росії, тоді Ірану мало не здасться. Якщо не дійдуть, то значить бесіда когось з іранським керівництвом дала результат. Іран швидше за все не продасть, ніж продасть.

"Іран – не Росія й не може розмахувати ядерною палицею, якої в нього поки нема. Плюс, ситуація, в якій опинилась іранська влада через внутрішні протести. Незрозуміло, чим це може закінчитись, навіть якщо влада жорстко придушить повстанців", – наголосив Юнус.

Юнус розповів, які країни можуть зупинити Іран у співпраці з Росією: дивіться відео

Національні меншини Ірану

За його словами, в іранської влади також проблеми з національними меншинами. Тюрки, азербайджанці не підуть війною на братні країни, а швидше виступлять проти Тегерану. Вони пам'ятають, як Тегеран притискав їх протягом 40 років.

Дуже багато країн і народів, які шукають моменту, щоб поквитатись з Тегераном. Тегеран не самогубець, щоб не бачити небезпеки в цій ситуації, аби лише продати ракети Росії. Ніхто не дозволить Ірану мати ядерну бомбу, бо одразу ж його територію почнуть бомбити ті ж США чи Ізраїль,
– підкреслив американський політолог.

Новини Ірану: останні події