Таку думку 24 каналу озвучив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. Раніше повідомлялось про те, що парламент Ірану розв'язав руки суддям щодо протестувальників, багатьом загрожує страта.

Важливо Іран призупинив постачання Росії дронів і ракет, – Арестович

Іранські протести схожі на українські

Семиволос розповів, що протести в Ірані тривають понад 50 діб, і люди не збираються зупинятись. Вони йдуть за "іранським темпом", який у дечому схожий на український темп протестів. Рух наростає впродовж певного часу, а тоді відбувається мобілізація людей і фінальний вибух.

Українські протести теж відбуваються повільно, впродовж тривалого часу, коли накопичується потенціал і потім відбувається вже фінальна якась фаза цих протестів. Мені здається, що в цьому сенсі іранці певною мірою схожі на українців, і їхній темп протестів більш-менш подібний до нашого,
– зазначив директор Центру близькосхідних досліджень.

Семиволос про те, чи можуть протести в Ірані повалити режим: дивіться відео

Залякування влади не допомогли

Він продовжив, що рішення про страту протестувальників можна розглядати як залякування. Воно вже викликало розкол у середині політичних еліт Ірану. Очевидно, що це може призвести до серйозних ускладнень внутрішньополітичної ситуації.

"Вони розраховували на те, що це злякає людей. Хоча насправді ми бачимо, що люди не злякались і продовжують виходити на вулицю. Однак сам факт того, що таке відбувається, призводить до серйозного тиску на Іран з боку світової громадськості й найближчим часом ми побачимо рішення проти іранської влади на рівні ООН, Євросоюзу, тож цим вони лише пришвидшили свій крах", – зауважив Семиволос.

Новини Ірану: останні події