Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст, міжнародний оглядач Іван Яковина. На його думку, блокування платформи матиме негативні наслідки для громадян країни-агресора.

Зверніть увагу Перемкнулися на цікаву тактику, – ексспівробітник СБУ пояснив, на що націлена пропаганда Росії

Радіти немає чому

У часи Радянського Союзу важливим джерелом інформації, яке дало зрозуміти, що насправді відбувається у світі було радіо BBC чи "Голос Америки". Це був голос з-за кордону, який давав адекватну інформацію для багатьох людей.

"Я не радітиму, якщо росіянам зараз відключать ютуб, тому що це призведе до подальшого зомбування людей і відправлення ще більшої кількості солдатів воювати проти України", – зазначив Яковина.

Як заборона ютуба вплине на громадян Росії: дивіться відео

Чи можливе роззомбування росіян

Російський опозиційний журналіст зауважив, що у Росії за будь-якої влади 80% людей це завжди конформісти. Вони вірять у те, що їм говорять з телевізора. У такому випадку ніяке радіо не допоможе.

20% будуть сумніватися і думатимуть, що їм брешуть. Важливо, щоб якась інформація у них була, але зараз у Росії не залишилося і цих 20, адже частину з них посадили, вбили чи вигнали.

Я не думаю, що безпілотники, які прилітають у бізнес-центр "Москва-Сіті" щось змінять,
– мовив Яковина.

Інше питання, що невідомі БпЛА можуть порушити економіку Росії. Наприклад, аеропорти зупиняться, "Москва-Сіті" припинить роботу або ж доведеться захищати потужнішими системами ППО та забирати їх з фронту тощо. У такому разі атаки дронів мають сенс, проте вони точно не вплинуть на світогляд російських громадян.

Останні фейки російської пропаганди

  • Російські загарбники запустили ІПСО буцімто Україна планує вдарити по Курській АЕС. Українська влада розвіяла нісенітниці росіян й розповіла, які об'єкти на території Росії ЗСУ мають право і бажання нищити.
  • Росія поширює інформацію, нібито в Україні почались епідемії, а лікарі здебільшого називають отруєну воду причиною спалахів захворювань.
  • Нещодавно у телеграм-каналах з'явилася інформація про те, що нібито Путін підписав указ про підрив ЗАЕС й вже навіть призначив дату. Проте жодне із джерел, яке поширює інформацію про "наказ про підрив ЗАЕС" не є надійним.