Російські кораблі були в безпосередній близькості до учасників навчаннь Sea Breeze-2020, розповіли у Генштабі ЗСУ в ефірі телеканалу ДОМ.

Цікаво: 20 кораблів і 2 000 військових: як завершились військові навчання Sea Breeze – відео, фото

Які провокації були зі сторони Росії

Під час тактичного маневрування кораблів, що брали участь у Sea Breeze-2020, російські війська повідомляли, що кораблі зайшли в територіальні води РФ. Хоча навчання проходило у південно-західному районі Чорного моря – це виключно територіальні води України.

Вони все одно робили маленькі такі, я б не сказав, що це були погрози або ризики для нашої національної безпеки, але провокації були,
– розповів Андрій Ординович, заступник начальника управління в Генштабі ЗСУ.

Водночас у НАТО наголосили, що будь-які завдання навчань виконуються відповідно до усіх міжнародних договорів та норм міжнародного морського права.

Що таке Sea Breeze?

Традиційні українсько-американські військові навчання. Основне призначення яких– підтримання стабільності й безпеки у Чорноморському регіоні. Завдання під час навчань відпрацьовують за стандартами НАТО. Цьогоріч до Sea Breeze залучили близько 2 000 осіб з восьми країн, понад 20 кораблів, літаки, вертольоти та іншу військову техніка.