Про це 24 каналу розповів глава Комітету виборців України Олексій Кошель.

Більш детально про перебіг виборів у матеріалі: Вибори президента: що потрібно знати українцям?

Як нагадує експерт, у 2014 році з боку росіян була спроба кібератаки державної системи "Вибори". Кілька місяців тому ЦВК звернулася до влади з проханням виділити 36 мільйонів гривень для захисту системи. Але поки грошей немає.

Читайте також: Вибори президента України-2019: хто піде і які у них шанси

Втім, більш серйозний вплив, за його словами, – фінансові ресурси.

Факт російських грошей був вагомим завжди на виборах в Україні. Це можуть бути стимули для наших бізнесменів, яким нададуть преференції на російському ринку. А вони в обмін підтримуватимуть проросійського кандидата чи партію. Плюс телеканали, де агітуватимуть за проросійського кандидата. Можуть бути більш жорсткі методи, які вже мали місце. Псевдозамінування виборчих дільниць, псевдотеракти, навіть теракти, щоб вплинути на явку в потрібних регіонах,
– підкреслює Олексій Кошель.

На його думку, якщо між кандидатами різниця, умовно, сто голосів, то навіть поширення неправдивої інформації може вплинути на кінцевий результат. Зокрема, зауважує експерт, до цього часу "Однокласники", "ВКонтакті" і "Mail.ru" входять у топ-20 українських ресурсів. І їх досить широко використовує "Опоблок". Тому, наголошує Кошель, треба вибудовувати серйозну систему захисту від російського втручання.

Нагадаємо, чергові вибори Президента України заплановані на 31 березня 2019 року.