Брюссель не сказав Україні "ні". Однак на практиці безперешкодні поїздки до Європи для українців – відкладаються. І причина не зовсім пов'язана з Україною. Цього разу ми стали заручниками стосунків ЄС із Туреччиною.

Понад три місяці Анкара торгується з Брюсселем, щоб вибороти для себе безвізовий режим. Натомість турки мають зупинити потік сирійських мігрантів. І забрати назад тих, що встигли дістатися до Старого Світу. Зараз ЄС боїться: відкриє кордони і все по новому колу.

Тож у Брюсселі вирішили придумати, як за потреби можна швидко зупинити безвізовий режим. Під цю гребінку потрапили Україна, Косово та Грузія. До Тбілісі є додаткові претензії. Берлін вимагає, аби Грузія розібралася зі своєю мафією. Аби, бува, за спрощення візового режиму грузинський криміналітет не ринув до Європи. Тим часом у цій черзі до відкритих європейських кордонів росте розчарування.

Євросоюз повернеться до безвізового питання для України не раніше вересня. На цьому сходяться більшість євродипломатів. І наше завдання за цей час – не осоромитися. Адже загальмувати процес ЄС може і з вини Києва. Політична криза, проблемні мінські угоди, скандальне звільнення Генпрокурора вже й так викликали європейських партнерів багато питань.

Багато чого залежить і від результатів британського референдуму. Якщо 23 червня британці проголосують за вихід з ЄС, Європі буде відверто не до України.

Читайте також: У Нідерландах розповіли, що насправді відбувається з безвізовим режимом