Угорщину не зупиняє той факт, що кошти за енергоносії фінансують воєнну машину Кремля. Про це Володимир Зеленський заявив під час Українського сніданку в Давосі 25 травня, повідомляє 24 канал.

Цікаво Путін не розуміє до кінця, що відбувається, – Зеленський про перемовини з президентом Росії

Ми дійшли до шостого пакета (санкцій – 24 канал). У ньому – ембарго на нафту. Всі кажуть: за цей час Росія заробить 200 мільярдів доларів. За такі суми вони можуть купувати будь-яку зброю. Чи впроваджено шостий пакет? Ні. Чому? Угорщині щось не підходить. Щось із нафтою не те. Якось не так вони бачать світ,
– сказав Зеленський.

Будапешт аргументує свою позицію тим, що для відмови від російської нафти йому необхідні значні кошти. Угорщина не сприймає того, що в Україні безперервно гинути люди, серед яких є і багато дітей.

Їм кажуть: там в Україні люди вмирають, діти гинуть, їх вбивають. Як у Техасі 18-річний вбивця… Так і у нас 18-річні солдатики поприїжджали з Росії і просто катували малюків. Їм про це розказували, а вони кажуть: "Все зрозуміло. Так, а що з нафтою? Де нам брати гроші?"
– зазначає президент.

Ембарго на російську нафту: коротко

  • У травні Єврокомісія підготувала проєкт 6 пакета санкцій проти Росії. Він передбачає ембарго на російську нафту.
  • Запровадження санкцій критикує Угорщина, яка залежна від нафти Кремля. Уряд країни готовий погодитися на ембарго, але за таких умов: ЄС заплатить Угорщині 15 – 18 мільйонів євро, або ембарго не поширюватиметься на трубопровідну нафту.
  • Водночас угорський нафтовий гігант MOL розпочав підготовку з модернізації, яка дозволить трьом нафтопереробним заводам переробляти лише неросійську легшу нафту.
  • 24 травня Урсула фон дер Ляєн заявила, що ембарго на російську нафту можуть укласти протягом кількох тижнів.

Зверніть увагу – У країну очікує серйозна економічна криза найближчі місяці, – Андрусів: відео