У такому випадку з Росією не буде про що говорити на дипломатичному рівні. На цьому наголосив президент Володимир Зеленський.

До речі Наближення кінця війни не бачимо, Росія не робить для цього кроків, – Зеленський

Якщо вони вб’ють людей, яких зараз гуманітарно можна обміняти, якщо це військові, або відпустити, якщо це цивільні, або допомогти пораненим, незалежно від того, військові це чи цивільні, то з ними немає про що говорити й на дипломатичному рівні,
– сказав Зеленський.

Він додав, завдяки зусиллям України, Міжнародному комітету Червоного Хреста й ООН вдалось евакуювати частину мирних людей із заблокованого заводу.

Зауважимо, раніше Зеленський наголошував, якщо знову стане відомо про те, що Росія вбиває полонених мирних жителів або військових, дипломатичні переговори з агресором припинять.

Маріуполь зруйнований вщент

Президент зауважив, що блокада міста російськими окупантами є навмисним кроком. Це прояв ненависті й тероризму. На думку Зеленського, за таку жорстокість несе відповідальність пропагандистська машина Росії. З цією проблемою ще потрібно буде розбиратися.

За словами Зеленського, цю ненависть росіяни розгортали ще до початку повномасштабної війни. Тепер все це виливається в катування.

Що відбувається на "Азовсталі"

  • Українські військові та цивільні ховаються від російських бомбардувань в укритті на "Азовсталі".
  • Лише 1 травня під тиском міжнародної спільноти російські окупанти нарешті дозволили звідти евакуювати цивільних. Однак забрали не всіх.
  • 4 травня у Генштабі ЗСУ підтвердили інформацію, що росіяни прорвалися на територію заводу. Тривалий час з українськими бійцями не було зв'язку.
  • У полку "Азов" повідомили, що росіяни досі на "Азовсталі". Вони здійснюють штурм, йдуть важкі кровопролитні бої.
  • Окупанти хочуть взяти під контроль територію заводу, для чого інтенсивно використовують авіацію. Вони атакують "Азовсталь" без упину, проте українські захисники тримаються.
  • Олексій Арестович зазначив, що наразі єдиними шляхами допомоги бійцям з "Азовсталі" є політика і дипломатія.

Важливо – з Маріуполя вдалося вивезти ще майже пів тисячі людей: