Про це він сказав в інтерв'ю ВВС.

Читайте також: Відповідь Путіну: з'явилися фото військового корабля Британії в Чорному морі

Турчинов наголосив, що для України таке рішення є принциповим.

Це для нас принципово. Якщо ми зупинимось і відступимо, то Росія фактично виконає своє завдання по захопленню Азовського моря, пред'явить світу самовизначені нові морські кордони в Чорному морі, де-факто легалізувавши окупацію Криму,
– наголосив він.

Секретар РНБО наголосив, що з цим питанням зволікати не слід, тому перехід можливий вже найближчим часом.

"Ми пропонуємо і нашим партнерам взяти участь у цьому проході з українських Чорноморських портів до українських портів на Азовському узбережжі", – пояснив Турчинов

При цьому, за його словами, Україна звернеться до представників ОБСЄ та інших міжнародних організацій. Завдяки цьому вдасться довести світові, що Україна та її моряки не порушують жодних законів і міжнародних правил.

Коли до цього питання буде прикута увага провідних країн світу, Росія підіжме хвоста та не ризикне агресивно діяти,
– пояснив Турчинов.

Однак наразі ініціатива не отримала відповіді.

Турчинов наголошує, якщо зараз залишити ситуацію напризволяще – то Росія фактично отримає дозвіл від світу на агресію та порушення кордонів.

"Давайте говорити чесно – РФ засуджена, але не покарана", – заявляє він.

Секретар РНБО зазначає, що агресія Росії в Керченській протоці вимагає значного посилення санкцій проти Росії. Якщо світ не відреагує, то подальші наступальні дії Росії ще кривавішими і небезпечнішими не лише для України, а й для інших країн.

Нагадаємо, Генеральна Асамблея ООН прийняла запропоновану Україною резолюцію про проблему мілітаризації Росією Криму та акваторій Азовського і Чорного морів. За документ проголосували 66 країн, проти – 19, 72 утрималися.

Що сталось у Керченській протоці?25 листопада у Керченській протоці прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі.

Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки.

Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.

Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня. Окрім того, 30 листопада Україна заборонила в’їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії у віці 16-60 років.

Росія також вже не перший місяць блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямували до українських портів. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.