Україну потрібно забезпечити усім необхідним для перемоги. Про це сказав міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс у Давосі.

Дивіться також Почнуть не з Сувалкського коридору: німецьке ЗМІ проаналізувало сценарії нападу Росії на НАТО

Месендж Кремлю

За словами Ландсбергіса, Україні треба надати не 40 пускових установок HIMARS, а 400. Також Києв потребує не 80 танків, а тисячу.

На думку міністра, передача Україні великої кількості озброєння стане сигналом для Путіна і допоможе стримати його амбіції.

Нагадаємо, що 10 січня президент Зеленський побував у Литві з офіційним візитом. За результатами цієї поїздки, глава держави повідомив, що домовився із Литвою про нову оборонну допомогу. Країни розпочнуть спільне виробництво, зокрема засобів боротьби з дронами.

Також президент Науседа оголосив про новий пакет військової допомоги на 200 мільйонів євро. У січні Литва знову відправить в Україну боєприпаси, генератори, системи детонації, а в лютому – бронетранспортери. Крім того, країна – партнерка продовжить навчання українських бійців.

Світ виявився неготовим до повномасштабної війни

  • Під час пресконференції у Давосі Зеленський зазначив, що у всьому світі є дефіцит зброї. Наприклад, об'ємів виробництва усього світу недостатньо, аби покрити потреби української армії в артилерійських снарядах. Така сама ситуація із системами ППО і дронами.
  • Україна буде виготовляти Patriot. За словами українського лідера, вже є домовленості з цього питання. Глава держави назвав ці системи протиповітряної оборони найпотужнішими у світі.
  • Наша країна отримає від Франції упродовж 2024 року десятки артилерійських систем Caesar. Також Париж щомісяця постачатиме Києву по пів сотні авіабомб AASM.