Про це розповіли у виданні Financial Times з посиланням на анонімні джерела у Кремлі. Зазначили, що Кремль дослухався до Медведчука, але серед низки чиновників були сумніви.

До теми Так їсти хочеться, що й переночувати ніде: чому в Росії реанімують політичний труп Медведчука

"Коли Путін почав складати плани вторгнення, Медведчук наполягав, що українці зустрінуть російські війська з відкритими обіймами. Одна частина плану стосувалася Віктора Януковича, колишнього президента України, який перебував у вигнанні після втечі від Майдану 2014 року. Він мав виступити з відеозверненням, у якому надати Медведчуку легітимності й благословити його керувати Україною за підтримки Росії", – повідомили у FT.

Брехав росіянам

Проте слова Медведчука не були підкріплені фактами – насправді проросійські сили в Україні були в меншості. Анонімні джерела FT вважають, що слова кума Путіна можна було спростувати.

Якщо Медведчук каже, що йде дощ, треба подивитися у вікно й там буде сонце. Ви маєте дані соцопитувань, у вас є спецслужби – як ви можете робити якісь серйозні висновки на підставі того, що говорить Медведчук?, – заявив один з російських ексчиновників.

Як діяло оточення Медведчука

Попри всі перестороги щодо Медведчука, федеральна служба безпеки Росії спиралася на його інформацію. У FT зазначили, що Кремль платив гроші майбутнім колаборантам і вважав, що вже переміг Україну.

"Деякі зі співробітників Медведчука працювали спостерігачами під час наступу російських військ, малюючи розмітку на будівлях і дорогах, щоб скерувати загарбників до ключових місць. Інші координували напад на урядовий квартал", – мовиться у виданні.

До речі Суд арештував майно та активи Оксани Марченко на шалену суму

Крім цього, оточення Медведчука допомогло Росії майже без опору окупувати Південь. Зокрема, Херсон. Проте люди кума Путіна переважно брали гроші та втікали або попереджали Україну про вказівки окупантів.

Медведчук активізувався в Росії: останні новини