Новий землетрус був трохи слабшим за попередній, що накрив північний схід Японії 13 лютого. Його магнітуда склала 5,2.

Важливо Нищівний землетрус у Японії: кількість постраждалих перевищила 120 осіб

Японію знов потрусив землетрус: що відомо

Підземні поштовхи зафіксували приблизно о 9:30 за київським часом. Поштовхи силою до 4 балів відчули в префектурах Фукусіма і Міягі. Однак загрозу цунамі не оголошували.

Раніше сейсмологи попередили, що в найближчий тиждень в цьому ж регіоні можуть відбутися повторні потужні поштовхи, і закликали місцеве населення бути пильними.

Що відомо про землетрус 13 лютого?

Потужний землетрус зафіксували приблизно о 16:07 за київським часом. Його магнітуда дорівнювала 7,3. Внаслідок землетрусу понад 950 тисяч будинків залишилися без світла, а постраждали понад 120 людей. Також через землетрус в Японії на АЕС "Фукусіма" розплескалася вода зі сховищ з опроміненим паливом.


Землетрус в Японії 13 лютого 2021 року / Фото Google maps

Чому землетрус є особливо небезпечним у цьому регіоні

Сильна сейсмічна активність у цьому регіоні може викликати потужне цунамі, яке може зачепити префектуру Фукусіма. Зауважимо, що там розташовані атомні електростанції "Фукусіма-1" та "Фукусіма-2".

За даними місцевих сейсмологів, цей землетрус міг бути афтершоком великого землетрусу 2011 року, епіцентр якого був приблизно в тому ж місці, що і поштовх 13 лютого. Тоді від наслідків трагедії загинули понад 15 тисяч людей, були зруйновані низка населених пунктів, а також сталася аварія на атомній електростанції "Фукусіма-1".