Таку думку в ефірі 24 каналу висловив військовий експерт Олег Жданов. Мовиться про нове воєнно-політичне утворення на зразок "Люблінського трикутника" або Балто-Чорноморського союзу.

До теми ЄС годує чужу армію, – військовий експерт про створення окремих від НАТО сил безпеки

"У нас є країни, які нас підтримують і з якими ми можемо об'єднатися", – наголосив Жданов.

Вступ України в НАТО і ЄС

За словами військового експерта, НАТО – це керівництво до дії. Україна мусить рухатися до рівня розвитку країн-учасниць Північноатлантичного альянсу. Потрібно змінити:

  • організаційно-штатні структури;
  • порядок планування та організації ведення бойових дій;
  • озброєння Збройних сил України.

До лав Об'єднаних сил безпеки, які хочуть створити у ЄС, Україну теж навряд чи візьмуть. На думку фахівця, ЄС ще більш залежний від Росії, ніж НАТО.

Починаючи з "газової голки", на якій вони сидять, плюс підкуп і лояльність європейських політиків до Росії,
– акцентував Жданов.

Відтак армія ЄС захищатиме лише інтереси європейських країн. Вона сприятиме підсиленню незалежності Союзу від країн "англо-саксонського клубу".

Військовий експерт Жданов оцінив нові можливі союзи України: дивіться відео

Союзи України з іншими державами: останні новини

  • У липні 2021 року минула перша річниця з моменту заснування "Люблінського трикутника". Україна, Литва та Польща об'єднали зусилля для протидії Росії та посилення економічної співпраці.
  • Україна та Молдова внесли зміни до Угоди про вільну торгівлю 28 серпня 2021 року. Документ передбачає, що між Україною й Молдовою застосовуватимуться пан’євро-середземноморські правила походження товарів.
  • Окрім цього, у березні 2021 року президент України Володимир Зеленський та президент Литви Гітанас Наусєда підписали Спільну декларацію. Литва підтримала Україну в питанні членства в ЄС.