Зокрема, у суботу, 29 липня, оборонці України продовжували рух вперед на південному фланзі довкола Бахмута. Детальніше про події на передовій розповіла заступниця очільника Міноборони Ганна Маляр.

Варте уваги "Це ні про що не говорить": у Скабєєвої кумедно виправдовували поразку росіян в Старомайорському

На Сході ворог намагався наступати

Якщо на південному фланзі довкола Бахмута у військових України є певні просування, то на північному фланзі тривають бої без зміни положень. Окрім того, на Бахмутський напрямок ворог стягує додаткові сили та засоби.

У самому місті Бахмут тривають обстріли з обох сторін. Ворог інтенсивно обстрілює в тому числі з великокаліберних кулеметів, ПТУРів, розгорнув систему спостереження,
– повідомила Ганна Маляр.

На інших напрямках Сходу ворог намагався штурмувати позиції українських захисників та просуватися вперед. Однак безуспішно. Зокрема, окупанти у суботу активно поводилися на:

  • Куп‘янському,
  • Лиманському,
  • Авдіївському,
  • Мар‘їнському напрямках

Так, у суботу на Куп‘янському та Лиманському напрямках ворог декілька разів без успіху пробував наступати, однак натомість зазнав втрат. Намагався просунутися вперед він й на Авдіївському напрямку, де тривають важкі бої. Однак, як зазначила Ганна Маляр, "наші оборонці не залишають йому жодного шансу".

Натомість на Мар‘їнському напрямку росіяни 29 липня збільшили штурмові дії із застосуванням техніки, зокрема, танків та БМП. Проте військові України відбили всі штурми та відчутно знищили ворожий наступальний потенціал.

Що відбувається на Півдні

Натомість захисникам України таки вдається поступово, але впевнено просуватися вперед. Зокрема, впевнений рух на Півдні держави є на Бердянському та Мелітопольському напрямках.

По всіх напрямках наступу тривають бої. Наші оборонці роблять свою роботу довкола декількох населених пунктів. Але всі деталі тоді, коли дозволить безпека операцій,
– розповіла Ганна Маляр.

Контрнаступ ЗСУ: останні новини з фронту

  • У Генштабі ЗСУ повідомили, що станом на ранок 29 липня українські захисники продовжують вести наступальні бої на Мелітопольському та Бердянському напрямках, а також по лінії фронту завдають загарбникам колосальних втрат. Натомість загарбники на Півдні України намагаються хоч якось перешкодити контрнаступу героїв.
  • Хід контрнаступу проаналізували й в Інституті вивчення війни. Вони повідомили, що українські війська ведуть контрнаступальні операції щонайменше на трьох ділянках фронту та просунулися вперед під Бахмутом.
  • У розвідці Великої Британії ж повідомили, що одразу на двох ділянках фронту, а саме на Півдні, посилилися бойові дії. Також розвідка повідомила, що українські воїни розгромили російських десантників.