11 квітня з'явилася інформація, що контейнеровоз затримали. Єгипет вимагатиме від власників судна виплати відшкодування.

До слова Знову затори: у Суецькому каналі зламався нафтовий танкер

Ever Given не випустять з Єгипту

Очільник адміністрації Суецького каналу Усама Рабіа заявив, що контейнеровоз Ever Given затримають у Єгипті. Шестиденне блокування каналу, яке спричинило це судно, завдало країні значних матеріальних збитків.

А оскільки причиною блокування могла бути технічна несправність контейнеровоза, то й відшкодувати ці збитки повинні власники судна. Шкоду Єгипту оцінили у 1 мільярд доларів США.

У разі відмови власників контейнеровоза відшкодувати збитки, справу передадуть до суду. Судно відбуксували в район Великого Гіркого озера, там його затримають – поки заподіяну шкоду (приблизно мільярд доларів) не компенсують,
– сказав Рабіа.

Суму компенсації визначили, проаналізувавши всю ситуацію з транспортом, який змушений був простоювати кілька днів у Суецькому каналі після аварії з Ever Given.

До слова, збитки глобальної торгівлі через блокування Суецького каналу фахівці оцінюють у щонайменше 10 мільярдів доларів. Чи будуть якісь намагання компенсувати і їх – наразі невідомо.

Коротко про блокування Суецького каналу