Про це йдеться в рішенні Шевченківського районного суду у Києві від 2 квітня. Мова йде про обшуки на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ у листопаді 2022 року. За місяць після цього стало відомо, що священник подав на видання до суду.

Дивіться також "Пересміхувалися у вівтарі": священники УПЦ МП відмовилися молитися на похороні загиблого героя

Що відомо про рішення

Суд визнав наклепом інформацію про те, що єпископ УПЦ МП Никита мав "близкість" з підлітком у момент, коли до нього з обшуками навідалася Служба безпеки.

Визнати недостовірною інформацію, розміщену та поширену інтернет-виданням "Лівий берег" в публікації, а саме інформацію наступного змісту: "…під час обшуку співробітники СБУ заскочили в момент фізичної близькості секретаря Чернівецької єпархії УПЦ МП з 17-річним хлопцем, що співає в місцевому хорі,
– йдеться у рішенні.

При цьому видання "Лівий берег" повинно виплатити єпископу Нікіту моральну шкоду у вигляді 10 тисяч гривень. Також 20 тисяч гривень має компенсувати і шеф-редакторка Соня Кошкіна. До сум також додається судовий збір, що в обох випадках становить трохи більше як 2 тисячі гривень.

Також видання та його шеф-редакторка зобов'язані спростувати опубліковану інформацію впродовж 15 днів з дня набрання рішення суду законної сили.

Обшуки в УПЦ МП

СБУ продовжує операцію з знешкодження російських "агентів у рясах" на території України. Так, нещодавно правоохоронці завітали з обшуками до прихильника "русского міра" протоієрея Миколи Данилевича. Той виступав проти надання томоса ПЦУ, а також виправдовує збройну агресію Росії.

Як зазначив голова СБУ Василь Малюк, вже 23 священники УПЦ МП отримали судові вироки. У суді їх визнали винними не лише у державній зраді, а й розпалюванні міжрелігійної ворожнечі та інших злочинах. Налічується 37 підозр і понад 80 кримінальних проваджень