Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак зустрівся з послами "Великої сімки", Швеції та Європейського Союзу. Ситуацію, що складається на консультаціях Тристоронньої контактної групи та переговорах радників нормандського формату, на зустрічі він назвав "затяжною".

До речі Військові дипломати США побували у зоні ООС

Необхідна зустріч політрадників нормандського формату

Відтак Єрмак ініціював термінову зустріч колег із нормандського формату. Зазначає: необхідна термінова зустріч, можливо, у форматі відеоконференції, але краще – очно. У ній він запрошує взяти участь політичних радників і міністрів МЗС Франції, Німеччини, Росії та України.

Вчора я надіслав листа до всіх своїх колег по нормандському формату з пропозицією терміново скликати відеоконференцію або зустрітися очно, що було б краще, за участю політичних радників і міністрів закордонних справ чотирьох країн,
– зазначив Андрій Єрмак.

Як зазначає керівник Офісу Президента, активізувати роботу Нормандського формату допомогло б долучення експертів з політичних, військових і юридичних питань. Ці радники могли б напрацьовувати питання, які є частиною мінських угод.

До того ж, за словами Єрмака, особливий акцент варто зробити на тому, що Росія заблокувала виконання рішень саміту нормандської четвірки, які ухвалили у Парижі у 2019 році.


Домовленості, яких досягли на зустрічі у 2019 році / Інфографіка 24 каналу

Новий саміт нормандської четвірки

В Офісі Президента вважають, що проведення чергового саміту в нормандському форматі допомогло б мирно врегулювати конфлікт. Для цього Єрмак хоче, аби "Велика сімка" звернулася до Росії.

Тому я просив би розглянути можливість спільного звернення G7 до Росії із закликом підтримати проведення цього саміту,
– зауважив Андрій Єрмак.

Ситуація з полоненими і в ТКГ

Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук зазначив, що наразі немає просування в питанні звільнення полонених. Цю проблему президент Зеленський тримає на особистому контролі.

Перший заступник глави української делегації в ТКГ, віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков наголосив, що російська сторона в мінському процесі намагається нав'язати суб'єктність так званих "республік". Росія хоче, аби з ними вели прямі перемовини.

Війна на Донбасі: останні новини

  • Упродовж доби 12 травня російські бойовики 8 разів порушили режим тиші.
  • З українських воїнів не постраждав, втрат, на щастя, немає.
  • Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що загроза нових провокацій з боку Росії на Донбасі ще не минула.
  • За словами командувача Об'єднаних сил ЗСУ Сергія Наєва, загальна чисельність російських військових на окупованих територіях – близько 28 тисяч осіб.
  • Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Росія прискорила "паспортизацію" жителів Донбасу.