СБУ вже проаналізувала масштабний інцидент і має деякі припущення про те, хто може стояти за нападом. Про це заявив очільник Офісу Президента Андрій Єрмак.

До теми Велика Британія засудила хакерську атаку на українські сайти

Звичайно, ми абсолютно готові відповісти на ці атаки та продовжити співпрацю з нашими партнерами для забезпечення захисту,
– заявив він.

Також Єрмак наголосив, що Україна тісно співпрацює зі США та Великою Британією з цього питання. Офіційну остаточну реакцію на подію і її причини повідомлять після консультацій з партнерами.

Що відомо про кібератаку на Україну

  • У ніч з 13 на 14 січня в Україні сталась глобальна атака на урядові сайти. Зокрема, не працювали сайти Міносвіти, МЗС, ДСНС, Кабміну та Дії. У переліку були десятки держустанов.
  • У Центрі інформаційної безпеки заявляли, що знайшли російський слід. На це вказувала хронологія поширення новини. Інформація спочатку з'явилася у соцмережах, далі першими публікаціями серед медіа були "зливні бачки". А далі її активно розповсюдили вже російські видання. Натомість українські медіа підхопили новину приблизно о 7 ранку.
  • Як запевняв міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, дані українців у безпеці. Дія не має бази даних людей, а просто бере інформацію з інших служб.

Детальніше про кібернапад можна дізнатися із нашого сюжету: дивіться відео