Чиновник ЄС заявив, що наразі жодних зобов'язань щодо бойових літаків не було. Тобто, лідери держав ЄС не дали Зеленському зобов'язань щодо авіації.

Дивіться також Змінять хід війни: основні характеристики F-16 і позиція Заходу щодо передачі літаків Україні

ЄС готовий надати більше зброї

"Європейські лідери чітко дали зрозуміти Володимиру Зеленському, що вони готові надати більше військової допомоги Україні, але поки що ніхто не взяв на себе зобов'язання надати винищувачі", – зазначає видання.

Крім того, Bloomberg інформує, що Зеленський планує провести зустрічі з "невеликими групами європейських лідерів" тривалістю до 30 хвилин кожна перед тим, як повернутись в Україну.

В ОП заявили, що питання авіації може бути вирішене

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак 9 лютого написав, що питання далекобійної зброї та винищувачів для України вирішене. Однак згодом Єрмак відредагував своє повідомлення.

За словами Єрмака, питання далекобійної зброї та винищувачів для України, схоже, може бути вирішене. Єрмак пообіцяв повідомити деталі трохи згодом.

Після цього Володимир Зеленський повідомив, що є позитивні рішення щодо постачання Україні винищувачів. Водночас Зеленський відмовився від конкретних заяв.

У Британії не виключають постачання Україні винищувачів

  • Україна прагне отримати сучасні винищувачі, оскільки авіапарк Повітряних сил складається з радянської техніки. Натомість західні літаки дозволять закрити небо від ракетних атак, а також підвищити ефективність танків на полі бою.
  • Київ відкрито заявляє, що хоче отримати американські багатоцільові літаки F-16. Проте президент США Джо Байден сказав, що Америка поки не буде постачати ці винищувачі Україні.
  • Важливо наголосити, що Байден досі не коментував, чи дозволять США реекспорт F-16. Потенційно цей дозвіл дасть Україні змогу отримувати F-16 від інших партнерів. Тим паче, що деякі країни, як Польща та Нідерланди, вже зголосилися передати Україні літаки.
  • Крім того, Україна прагне отримати від Британії винищувачі Eurofighter Typhoon. Це питання Зеленський обговорив з прем'єром Британії Ріші Сунаком під час візиту в Лондон.
  • Сунак не виключив, що його країна постачатиме літаки Україні. Також він попросив главу Міноборони Бена Уоллеса дослідити, які літаки Британія може надати Україні.