Про те, що Україні можуть погодитись надати винищувачі та далекобійну зброю, повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак.

До теми На землі, воді та в небі: як і чим військова техніка НАТО переважає російську

Україна може отримати винищувачі та далекобійну зброю

Зауважимо, що спершу глава ОП чітко написав, що "питання далекобійної зброї та винищувачів для України вирішене". Проте згодом він відредагував повідомлення. Наразі воно виглядає таким чином:

Питання далекобійної зброї та винищувачів для України схоже може бути вирішене. Деталі трохи згодом. Ау, болото, що з обличчям?,
– написав Єрмак.

Євросоюз може ввести санкції проти Росатому

Володимир Зеленський 9 лютого прибув на закриту зустріч із лідерами Європейського союзу у Брюсселі. Вже розпочались перемовини, під час яких політики говоритимуть про допомогу Україні.

Єрмак повідомив, що щодо постачання винищувачів та далекобійної зброї слід чекати хороших новин, проте, за його словами, це ще не все.

Глава ОП повідомив, що Володимир Зеленський у Європарламенті детально зупинився на санкціях проти Росатому. Україна їх вже ввела і схоже, що Євросоюз також їх погодить. Більшість лідерів ЄС підтримує антиросійські санкції, а також трибунал над російськими злочинцями. Питання використання заморожених активів росіян в інтересах України також стоїть на порядку денному.

Крім цього, що Володимир Зеленський знову звернув увагу на Віктора Орбана.

Володимир Зеленський нагадав Віктору Орбану, що саме Україна захищає нафтопровід, яким Угорщина отримує нафтопродукти,
– сказав глава ОП.

Переговори Зеленського з іноземними лідерами відбуваються за зачиненими дверима

  • В обід 9 лютого Володимир Зеленський та лідери країн ЄС сіли за стіл перемовин. Ці переговори непублічні й проводяться за зачиненими дверима, політики навіть здали свої телефони.
  • Відомо, що під час перемовин говоритимуть про постачання Україні далекобійної зброї, винищувачів, танків та боєприпасів. Крім цього, президент порушить питання щодо майбутнього України та підтримки "саміту формули миру".
  • Напередодні Зеленський виступив перед Європарламентом з історичною промовою й подякував країнам-союзницям за підтримку. Там його зустрічали стоячи, з бурхливими оплесками та з гімном України.