Володимир Зеленський у четвер 9 лютого прибув на саміт у Брюсселі, на якому розглянуть подальшу допомогу ЄС для України.

До теми Я тут, щоб захистити шлях українців додому, – головне з промови Зеленського у Європарламенті

Зеленський прибув на закриту зустріч з лідерами ЄС

Президент Європейської ради Шарль Мішель опублікував фото – на ньому Володимир Зеленський, глава Євроради та глави держав та урядів країн ЄС.

Переговори із Зеленським будуть непублічними. Політикам навіть доручили здати свої телефони. Відомо, що під час перемовин говоритимуть про постачання Україні далекобійної зброї та винищувачів. Також політики обговорять майбутнє України в Євросоюзі та українську формулу миру.

Плече до плеча, ближче, ніж будь-коли, наше майбутнє разом,
– написав Шарль Мішель у своєму твітері.

Зеленський прибув на перемовини з лідерами ЄС: Фото з твітеру Шарля Мішеля

Головне про візит Зеленського у Брюссель

  • Зранку 9 лютого Володимир Зеленський прибув до Брюсселю. Мета президента – домовитись про далекобійну артилерію, обіцяні танки, винищувачі та боєприпаси. Також він хоче заручитись підтримкою від європейських лідерів щодо "саміту формули миру".
  • Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн привітала Зеленського на теренах Брюсселю. Після цього глава держави прибув до Європейського парламенту, де його зустріли стоячи та бурхливими оплесками. Перед виступом Зеленський разом з головою ЄП Робертою Мецолою прослухали гімн України та гімн Євросоюзу.
  • Після цього президент виступив перед Європарламентом з історичною промовою й подякував країнам-союзницям за підтримку.