Євросоюз визнає, що "Талібан" виграв війну в Афганістані. Відповідну заяву зробив глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель під час онлайн-пресконференції із міністрами МЗС Євросоюзу.

До речі Таліби стверджують, що припинять виготовляти і продавати наркотики

З "Талібаном" потрібно вирішувати практичні питання

Боррель підкреслив, що про офіційне визнання "Талібану" мови не йде. Втім, з терористами необхідно вирішувати практичні питання: наприклад, щодо доступу в аеропорт Кабула для евакуації. До того ж ЄС не хоче допустити нової мігрантської кризи.

Талібан виграв війну, тому ми повинні розмовляти з новою владою в Кабулі, ким би вони не були, щоб запобігти міграційній і гуманітарній кризі,
– сказав Жозеп Боррель.

ЄС допомагатиме з потоком мігрантів

У зовнішньополітичному відомстві Євросоюзу наголосили, що внаслідок захоплення влади талібами може виникнути нова мігрантська криза.

ЄС буде надавати підтримку сусіднім з Афганістаном країнам в подоланні негативних наслідків, які очікуються в зв'язку з ростом потоку мігрантів та біженців,
– вказав він.

Як світ реагує на захоплення влади талібами

  • 15 серпня таліби захопили Кабул після того, як місцева влада фактично капітулювала. Згодом вони оголосили повний контроль над Афганістаном.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг визнав, що швидкість, з якою таліби захопили Афганістан, стала для всіх несподіванкою.
  • У світі стурбовані цими подіями. Британський парламент повернеться з канікул, щоб 18 серпня обговорити ситуацію на засіданні.
  • Пакистан закрив кордон з Афганістаном. США, Велика Британія, Німеччина, Іспанія та низка інших країн евакуйовують своїх дипломатів.
  • Росія ж заявляє, що не переживає, бо має хороші відносини з талібами.