Санкції включають обмеження на доступ до іноземного капіталу та контроль експорту, зокрема, техніки. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

До теми Нема політичної волі, – МЗС про відмову США і ЄС від превентивних санкцій проти Росії

Пакет санкцій "вже на столі"

Обмеження стосуватимуться і "Північного потоку-2". За словами президентки, його запуск залежатиме "від поведінки Росії".

Крім того, обмеження можуть серйозно зачепити близьке оточення Путіна й олігархів.

Зауважимо, ще раніше ЗМІ писали, що Єврокомісія цього тижня завершить роботу над пакетом можливих санкцій проти Росії. Під час їх підготовки ЄС консультувалась з окремими країнами-членами та співпрацювала із США. Делегація з Європи навіть їздила до Вашингтона, аби узгодити деталі.

До речі, обмеження також анонсувала й Велика Британія. Там уточнили, що санкції зачеплять російських олігархів і ключових прихильників Путіна.

Коли накладуть санкції

  • Обмеження підготували на випадок, якщо Росія наважиться на вторгнення в Україну.
  • Хоча президент Володимир Зеленський закликав партнерів не чекати ескалації, а вводити санкції вже. За його словами, в іншому випадку може бути повномасштабна війна.
  • Спочатку Захід відкидав такі пропозиції. Щоправда, у лютому ЗМІ писали, що Сенат США таки готує законопроєкт, який передбачатиме превентивні санкції проти Росії.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба переконаний, що Москва вже давно "заробила" на санкції. Однак для їх запровадження в ЄС та США нема політичної волі.

Може зацікавити – П'ять країн запустили фонд для допомоги Україні: