Кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі передає, що в Європарламенті обурилися, що премʼєр Угорщини Віктор Орбан привітав Путіна з так званим переобранням на посаду президента. Зокрема, він тоді заявив, що Угорщина готова розширювати співпрацю з Росією.

Дивіться також "Він розуміє лише мову сили": фон дер Ляєн пояснила, чому ЄС має потужно відповісти Путіну

В ЄС обурені діями Орбана

У резолюції Європарламент закликає обмежити контакти з російським диктатором Владіміром Путіним лише у питаннях, що стосуються миру, гуманітарних та правозахисних цілей, таких як обмін полоненими, повернення дітей до України та звільнення політичних в'язнів.

Зокрема там обурилися прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вирішив привітати Путіна.

Засмучує той факт, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вирішив розірвати ряди з ЄС і привітав Володимира Путіна з його фіктивним переобранням,
– заявили у Європарламенті.

Резолюція про президентські вибори в Росії: що відомо

  • У резолюції Європарламент закликав запровадити санкції проти причетних до організації та проведення незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях України.
  • Євродепутати заявили, що проведення виборів на тимчасово окупованих територіях є серйозним порушенням суверенітету України. Вони також відзначили, що місцевих жителів змушували голосувати за присутності озброєних російських солдатів.
  • Тепер цю резолюцію подадуть на розгляд верховному представнику ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Жозепу Боррелю, Раді ЄС, урядам та парламентам держав-членів, Раді Європи, ОБСЄ, а також буде надіслано інформацію російській владі.