На цю відзнаку Навального висунула Європейська народна партія. Вона й проінформувала про те, що політик став лауреатом премії.

Рекомендуємо Гроші, залиті кров'ю і "новачком", – соратник Навального розказав про корупцію у Росії

Лідер російської опозиції Олексій Навальний став лауреатом премії імені Сахарова 2021 року за свободу думки. Пане Путіне, звільніть Олексія Навального. Європа просить за нього та інших політичних в'язнів,
– мовиться у повідомленні.

Євродепутати назвали Навального людиною, "якої Володимир Путін боїться найбільше".

Що відомо про премію імені Сахарова

Премію "За свободу думки" імені Сахарова заснував Європейський парламент на честь радянського фізика і правозахисника Андрія Сахарова у 1988 році. Її вручають особам, які зробили "винятковий внесок у боротьбу за свободу думки, права людини на всій земній кулі".

Першим лауреатом премії став президент ПАР і борець з режимом апартеїду Нельсон Мандела. До речі, у 2018 році нагородою відзначили українського режисера, який був бранцем Кремля, Олега Сенцова.
Джерело: Вікіпедія

Попередні нагороди Навального

  • У лютому 2021 року російський опозиціонер став лауреатом премії фонду Бориса Нємцова, а згодом – Женевського форуму з прав людини.
  • 3 жовтня Навального відзначили нагородою "Лицар слова" фонду імені Казимира Пулавського. Її вручають особам, які зробили значний внесок у просування демократії, свободи та рівності у світі.
  • 7 жовтня ув'язнений політик став лауреатом німецької премії M100 Media Award. Навального обрали, аби дати чіткий сигнал важливості захисту європейських цінностей через незалежну опозицію.