Власне, у середу, 13 вересня, було ухвалено цю важливу резолюцію парламентом ЄС у Страсбурзі. Вона отримала широку підтримку серед євродепутатів. З відповідною доповіддю виступив депутат від Литви Пятрас Ауштрявічюс.

Дивіться також Нічний бронепотяг під пильним оком Китаю: що Путіну пообіцяв Кім Чен Ин

ЄС ухвалив резолюцію щодо Лукашенка

Для України ухвалення цього документу важливе тим, що Євросоюз на офіційному рівні констатував: на військовому трибуналі, коли наша держава переможе, судитимуть не лише Путіна, а й Лукашенка, що йому допомагав разом зі своїми посіпаками.

Європарламент рішуче засуджує втягнення режиму Лукашенка в російську невиправдану, злочинну і агресивну війну проти України… Вважає, що режим Лукашенка став співучасником у злочинах, скоєних Росією, що тягне за собою відповідальність за руйнування та шкоду,
– йдеться у джерелі.

У резолюції наведено повний перелік злочинів білоруського режиму, зокрема:

  • розпалювання ненависті;
  • участь в російській антиукраїнській пропаганді;
  • пряма підтримки російської армії;
  • постачання боєприпасів та спорядження Росії.

Також є розділ у цій резолюції щодо викрадення понад 2 150 дітей з України до Білорусі. У такий спосіб Європарламент висловив підтримку розслідуванню українського Офісу генпрокурора, а також дав зрозуміти, що не лише Путіна та Львова-Бєлова заслуговують на ордери на арешт від Гааги.

Європарламент вважає Лукашенка відповідальним за ці воєнні злочини, як і Володимира Путіна та Марію Львову-Бєлову, і закликає МКС видати подібний міжнародний ордер на арешт Лукашенка; закликає раду ЄС розширити перелік осіб, на яких поширюються санкції ЄС, включивши туди тих, хто був притягнутий до насильницької депортації українських дітей до Білорусі.

Дивіться також Скорочення військових витрат у ЄС: як країни реагують на військову агресію Росії

Згадаємо до цієї теми наостанок, що український омбудсмен Дмитро Лубінець нещодавно зазначив, скільки дітей з окупованих територій незаконно віддала на всиновлення Росія. Отже, йдеться щонайменше про 386 неповнолітніх.