Євродепутат від Литви Андрюс Кубілюс на засіданні в Страсбурзі заявив, що Лукашенка необхідно доставити в Міжнародний суд ООН. Це підтримав німецький депутат Європарламенту Сергій Лагодинський.

До теми Білоруський суд кинув українця за ґрати через протести проти Лукашенка

Зокрема, він заявив, що проти самого Лукашенка потрібно порушити справу про катування.

Такі заяви свідчать про те, що вимога міжнародного судового процесу над Лукашенком, ймовірно, потрапить в резолюцію Європарламенту, яку ухвалять 7 жовтня.

Євродепутати заявили, що Лукашенко особисто наказав незаконно заарештувати та застосувати тортури до опозиційних демонстрантів, які протестували через президентські вибори у Білорусі.

Спеціальний представник ЄС з прав людини Імон Гілмор заявив, що створення міжнародного трибуналу для розслідування злочинів в Білорусі є можливим, якщо сама держава не хоче або не здатна притягувати певних людей до відповідальності.

Дізнайтеся більше Клянуся, – Лукашенко назвав умови, за яких піде у відставку

Ситуація у Білорусі: останні новини

  • Білоруська влада затримала вже понад 100 людей, які написали коментарі під новиною про вбивство бійця КДБ.
  • У Білорусі на початку жовтня засудили 32-річного українця через участь у протестах проти режиму Олександра Лукашенка. Він може провести у виправній колонії загального режиму до 3 років.
  • Лукашенко заявив, що Білорусь та Росія можуть стати єдиною військовою базою. Якщо буде загроза, то форпост начебто створять упродовж місяця.