Глава Євроради Шарль Мішель підтримав вимогу президентки Молдови Майї Санду про якнайшвидший розпуск парламенту республіки. Також на брифінгу він висловився за активізацію боротьби з корупцією в країні.

Варто прочитати У Молдові можуть відбутися дострокові вибори: причина

Європа на боці Санду

"Хочу передати важливе посилання про підтримку з боку ЄС зусиль пані Санду в боротьбі з корупцією", – зауважив Мішель. За його словами, ті, кого залучили в беззаконня, не повинні брати участь в будівництві майбутнього Молдови. Тому дострокові вибори в парламент можуть втілити це в життя.

Ми чекаємо, щоб всі політичні діячі керувалися інтересами громадян Республіки Молдова. Пані президент, Європа на вашому боці",
– зазначив глава Євроради.

Також він наголосив, що активна підтримка Молдови Євросоюзом "йде рука об руку з процесом імплементації реформ".

Співпраця ЄС і Молдови

Наскільки широким буде вікно можливості для співпраці ЄС і Молдови, як зауважив Мішель, повністю залежить від волі молдавських партнерів. "Ми віддані зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції з Молдовою. Але наша підтримка тісно пов'язана з виконанням демократичних стандартів і дотриманням верховенства права", – додав очільник Євроради.

Що відомо про дострокові вибори в Молдові

  • Нова президентка Молдови Майя Санду заявила, що планує провести в країні дострокові вибори.
  • Вона відзначила, що це єдиний вихід з політичної кризи у країні, адже чинний парламент себе дискредитував.
  • На початку грудня в Кишиневі прихильники Санду вийшли на протест. Вони мітингували проти нової парламентської більшості і вимагали розпуску парламенту та дострокових виборів.