Про це повідомляє "РБК-Україна".

За словами прокурора САП, міністр належним чином не задекларував придбання 2 автомобілів та оренду 2 будинків. При цьому, правоохоронці у доказах опираються на дані локації телефону Омеляна, які відображають місце його фактичного перебування.

Читайте також: Підозра Омеляну: звідки в міністра взялися гроші на багате життя

Є епізод, який вкладається в рамках статті 366 КК, тобто "недекларування". Він плюсується до загальної суми недекларування. Приводом для підозри була достатність доказів. Там було дуже багато підрахунків під кожну цифру, збиралися відповідні документи: чи це якісь розрахункові документи, чи це переписка, якою констатуються відповідні факти,
– розповів Мусіяка.

Він додав, що якщо міністр вів листування, то правоохоронці встановлювали осіб, з якими Омелян переписувався, і допитували їх.

"Ці люди підтверджували відповідні факти. Як, наприклад, встановлення техніки у приміщенні за певну суму коштів. Знаходились особи, які це робили. Всі такі витрати підтверджуються", – зазначив прокурор САП.

Таким чином встановлено, що Омелян у 2016 році не задекларував факт оренди будинку в Іванковичах, в якому фактично проживає.

"Будинок у Іванковичах. Він його орендує з 2017 року, а користується без оформлення договору оренди на таких самих умовах з грудня 2016 року. За правилами декларування, особа має задекларувати все майно, яке в неї є у власності – у володінні чи у користуванні", – зазначив Мусіяка.

Наразі достатньо підстав вважати і доказами підтверджується, що сім’я переїхала туди з 9-10 грудня, замовила там певні речі. Зважаючи на локацію телефону, там щовечора він або дружина перебували і проживають в Іванковичах по сьогодні. Тобто вони там проживають на постійній основі. Він взагалі не вніс (відомості в декларацію) за 2016 рік. За 2017 рік це вже вказано. Будинок належить племінниці дружини Омеляна,
– пояснив прокурор САП.

Він додав, що Омелян також не задекларував оренду будинку у Вишгороді, в якому проживав у 2015 році.

"Договір оренди укладався трішки більше ніж на 3 місяці з громадянкою України. Цей факт підтверджується також свідченнями водіїв, сусідів, які там проживали. Там треба було декларувати правочин на оренду будинку. Адже сума набагато більша, ніж та, яка підлягає вже декларуванню. 10 тисяч доларів – це суттєва сума і повинна була бути відображена", – наголосив Мусіяка.

Окрім того, у САП вважають, що міністр занизив у декларації ціну автомобіля Volvo, який придбав у 2016 році.

Автомобіль був придбаний у 2016 році за 11,5 тисячі доларів, що в перерахунку – близько 300 тисяч гривень. А зазначена сума купівлі в декларації чомусь 149 тисяч гривень. Занизив, так. У 2017 році автомобіль був проданий,
– додав прокурор.

Також у САП вважають, що у 2015 році Омелян за 1,5 мільйона гривень придбав автомобіль BMW, який оформив на брата.

"Станом на 26 квітня в нього (в Омеляна) був глибокий мінус стосовно видатків. Особисто в нього. Але ми врахували всі обставини і порахували також доходи та витрати дружини. Вони були менші, вірніше, в рамках доходів. Але все одно сукупний дохід (родини Омеляна) був менший за витрати на 700 тисяч гривень. Тобто якщо у вас мінус 700 тисяч гривень, але ви ще купляєте автомобіль за півтора мільйони…", – відзначив Мусіяка.