Усі 3 статті стосуються викрадення й катування активістів Майдану. Адвокатка Крисіна подала клопотання про звільнення підзахисного від кримінальної відповідальності через закінчення терміну давності.

Раніше Організатор "тітушок" Майдану Крисін отримав нову підозру за дії у тюрмі

Адвокати Крисіна затягують розгляд справи, – прокурорка

За рішенням суду, "тітушковода" було звільнено від відповідальності за такими статтями:

  • 296 – хуліганство, вчинене групою осіб;
  • 340 – незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій;
  • 146 – незаконне позбавлення волі або викрадення людини.

Прокурорка Юлія Малашич в суді заявила, що захисники Крисіна робили все можливе для затягування розгляду справи. І ця поведінка захисту дала свій результат.

"Після 5 місяців неявок адвокатів судовий розгляд розпочався з запізненням. Строки давності за 3 статтями дійсно минули", – прокоментувала сторона обвинувачення.

Наразі проти Крисіна висувається тільки одне звинувачення за статтею 127 – катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу чинити дії, що суперечать їхній волі. Наступне засідання суду відбудеться 29 липня о 10:30.

Крисін і його причетність до катувань активістів Майдану

  • Юрій Крисін у кримінальних колах відомий за прізвиськами "Шкаф", "Шрек" або "Криса". Він "прославився" рейдерством та рекетом.
  • Під час Революції Гідності він організував "тітушок", які викрадали й катували учасників Революції Гідності.
  • У 2018 році Крисіна засудили до 5 років за співучасть у нападі на журналіста видання "Вести" В'ячеслава Веремія. Його було поранено з вогнепальної зброї. Згодом "тітушки" до смерті добили хлопця бітами й палками.
  • У суді "тітушковод" визнав, що під час Революції Гідності організовував і збирав людей, які нападали на активістів.
  • Під час одного з судових засідань він накричав на суддю та накинувся на матір загиблого журналіста. "Умийся сама кров'ю. Треба було краще сина свого виховувати", – заявив організатор "тітушок".