Про це виданню ZN.UA сказав третій Президент України Віктор Ющенко.

Він вказав на такі проблеми, як прихований дефіцит бюджету і значний розмір закладеного в бюджеті дефіциту, для покриття якого відсутні надійні джерела.

"Якщо ви приймаєте бюджет і міряєте дефіцит у 65 млрд грн (навіть не враховуючи його величезну приховану складову), ви сьогодні приймаєте рішення про включення банкнотно-монетного верстата. Якщо 65 млрд ми викидаємо непідтверджених грошей, коли економіка йде мінус 7%, якщо ви нездатні сформувати жорстку політику у сфері держфінансів, торгову політику, платіжну політику, то гривня - це наслідок. Якщо погано збалансована політика проводиться, то гривня показує це, як барометр", — зазначив Ющенко.

Він зазначив, що курс національної валюти відображає макроекономічну ситуацію в цілому.

Слабкість національних грошей — це реакція на клініку, яка виникає в інших, більш фундаментальних сферах. Мене трохи дивує, коли апелюють до НБУ і кажуть, що НБУ не дає курс, і тому ми не можемо вирішити курс майбутнього року. А ви дали проекцію національного бюджету наступного року? Ми дійсно знаємо, який дефіцит буде і як ми його покриємо?" — сказав Ющенко.

За його оцінками, прихований дефіцит бюджету становить до 120 млрд грн за підсумками минулого року.

Читайте також: Українці панічно скуповують продукти у супермаркетах

"У нас сьогодні мало збалансована урядова політика, що стосується сфери бюджету, торгівлі і нацплатежів. Приблизно вона вимірюється за підсумками минулого року в 110-120 млрд грн, якщо ми говоримо про прихований дефіцит бюджету. Наприклад, платежі, повисли в Міноборони, що не розрахувалися за щось; в НАК "Нафтогаз", якщо сплачуються борги "Газпрому", і ми майже інтуїтивно розуміємо, що платіж йде з резерву Нацбанку. Замість того щоб ці резерви працювали на підкріплення гривні, вони працюють на вирішення проблеми платежів за зовнішнім торговому балансу державних корпорацій", - констатував Ющенко.

Крім цих проблем, на мою думку, при величезній спробі сьогодні у сфері держбюджету знайти відповідні баланси з компонентами міжнародної фінансової допомоги, до уряду ще залишилося безліч питань, які потребують серйозних відповідей.

Нагадаємо, Національний банк України в п'ятницю зміцнив офіційний курс української валюти майже на 2,25 грн, до 27,76312 грн/дол.