За що судять військового прокурора сил АТО Кулика

6 липня 2016, 23:30
Читать новость на русском

Вперше в історії України за звинуваченням у незаконному збагаченні на лаві підсудних опинився високопосадовець із Генпрокуратури.

Ним став герой численних журналістських розслідувань, військовий прокурор сил АТО Костянтин Кулик. Хоча сам він запевняє, що Національне антикорупційне бюро переслідує його зовсім з іншої причини.

Максим Грищук – один із "кіборгів", захисників донецького аеропорту. Служив у десанті. Позивний "Прокурор". До війни в прокуратурі розглядав справи неповнолітніх, а після демобілізації пішов до Національного антикорупційного бюро. Не приховує, що про статки військового прокурора АТО дізнався від журналістів і звинуваченого у хуліганстві бійця військової служби правопорядку Олександра Ружанського. Того після оприлюднення інформації про Костянтина Кулика одразу заарештували підлеглі військового прокурора сил АТО.

Державні реєстри майнових прав на нерухомість підтвердили звинувачення заарештованого бійця про елітну нерухомість і автівки Кулика. Їх не було у декларації, бо усе дороге майно завбачливо записувалося на родичів.

Костянтин Кулик очолив військову прокуратуру сил АТО. Але подарована квартира до списку його статків знов не потрапила. Він передав її у іпотечну заставу власній громадянській дружині, Ірині Німець, через позику свого ж таки кума.

Прокурор АТО Кулик запевняє, що НАБУ має на нього зуб не лише через справи, пов’язані з Януковичем і Курченком. Каже, він викрив корупцію в лавах самої антикорупціонерів. У змові проти себе він звинувачує і журналістів.

Костянтина Кулика з посади військового прокурора АТО усунули на два місяці, до 4 вересня. Розслідування справи Януковича-Курченка це не зупинить. Ходити на роботу до Генпрокуратури прокурору ніхто не заважає.

А НАБУ за цей час має довести його провину. Інакше усе марно. Прокурору АТО не потрібно доводити невинуватість, якщо проти нього не буде вагомих доказів.

Читайте також: Як чиновник-сепаратист зберіг бізнес в Україні і кличе Путіна на Херсонщину: розслідування