Зокрема суд відхилив клопотання прокурорів про арешт Петра Порошенка з можливістю застави 1 мілярд гривень. Однак на п'ятого президента наклали низку особистих зобов'язань.

Важливо Суд заарештував майно Порошенків

Про які зобов'язання йде мова

Згідно з ухвалою суду, Петро Порошенко повинен з'являтися на допити за першою вимогою слідчих. В іншому випадку він повинен повідомляти про відсутність з вагомих причин.

Також Петро Порошенко не може покидати межі Києва та Київської Області. Паспорти для виїзду закордон п'ятий президент повинен здати.

Крім того, Порошенко повинен повідомляти про зміну місця проживання. У випадку, якщо п'ятий президент не дотримуватиметься умов запобіжного заходу, його можуть змінити на більш жорсткий.

Діятимуть ці зобов'язання до 19 березня 2022 року.

Ухвала суду
Текст ухвали Печерського суду / Фото Олексія Гончаренка

Суд над Порошенком: головне

  • Петро Порошенко повернувся до України 17 січня. Одразу після цього відправився до Печерського суду, де йому мали обрати запобіжний захід у справі про держзраду та фінансування тероризму.
  • Спершу адвокати вимагали самовідводу судді Олексія Соколова. Пізніше суд пішов на перерву, щоб захист ознайомився з матеріалами справи.
  • Прокурори вимагали для Порошенка арешт з правом застави у розмірі 1 мілярд гривень. Після виходу з-під арешту на Порошенка пропонували одягнути електронний браслет.
  • Після слухань суд відправився до нарадчої кімнати. після понад 4 годин перебування там, у суді заявили що оголошення ухвали перенесено на 19 січня.

До теми пропонуємо промову Порошенка після оголошення вироку: дивіться відео