Порошенко 17 січня повернувся в Україну. Засідання призначили на 11:00, проте воно стартувало лише близько 11:40. Слідчим суддею у справі є Олексій Соколов.
Читайте також Петро Порошенко повернувся в Україну: фото, відео, все, що відомо
У суді обирали запобіжний захід для Порошенка
Обирали запобіжний захід Порошенку у так званій "вугільній справі" у Печерському районному суді Києва. Прокурори просять взяти п'ятого президента під варту.
Адвокати кажуть, що повідомлення про підозру не було
Захисники Порошенка стверджують, що заперечують те, що нардеп є підозрюваним у справі. Мовляв, жодного повідомлення про підозру політик не отримував. Також адвокати переконують, що про засідання дізнались зі ЗМІ і ніяких документів про це не отримували.
Захисники просили матеріали справи для ознайомлення. Суддя наголосив, що розгляд клопотань має відбуватись пізніше.
Актуально Демчишин перебуває в міжнародному розшуку у "вугільній справі" Порошенка – Медведчука
Суддю Соколова призначив у 2017 році саме Порошенко
Зазначимо, що слідчий суддя Олексій Соколов був призначений на посаду ще у 2017 році. Указ про це підписав саме 5-ий президент Петро Порошенко.
Порошенко заявив, що йому намагались нав'язати безоплатного адвоката
Порошенко та його адвокати у суді заявили, що йому намагалися нав'язати безплатного адвоката від держави. Він це розцінив, як нав'язування та позбавлення права на нормальний захист, та пообіцяв звернутись до суду. Від безкоштовного захисника нардеп офіційно відмовився.
Адвокат закликав суддю до самовідводу
Один із адвокатів Порошенка Ігор Головань також заявив, що закликає суддю взяти самовідвід через можливу упередженість. Головань наголосив, що лише закликає, а не вимагає. Захист Порошенка при цьому стверджує, що затягувати розгляд не хочуть.
Перерва тривала 2 години
Близько 14:30 суд повернувся з перерви. Відтак почали розгляд клопотання про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Захисники Порошенка стверджують, що повідомлення про підозру було підписано з порушеннями. У матеріалах, за словами адвокатів, немає інформації про вручення підозри, а також повідомлення начебто підписане невідповідною посадовою особою.
Тим часом У Кремлі відреагували на повернення Порошенка в Україну
Захист пропонує повернути матеріали справи прокурору
Захисники Порошенка висловили клопотання про повернення матеріалів справи прокуророві. Адвокати наполягають, що через численні порушення поки розгляд неможливий.
Прокурори пояснили ситуацію щодо повідомлення про підозру
Представники прокуратури пояснили, що повідомлення про підозру вручають у день її оголошення – 20 грудня. У матеріалах справи є інформація про надсилання повідомлення за необхідними адресами. Також обвинувачення заперечило те, що до справи залучали безплатного адвоката.
Прокурори почали зачитувати обґрунтування підозри нардепу. Сам Порошенко продовжує наполягнати, що справа проти нього – "політична".
Прокурори просили про тримання під вартою з альтернативою застави
Сторона обвинувачення просила суд застосувати запобіжний захід у вигляді тримання піл вартою протягом 2 місяців з альтернативою внесення застави – у розмірі 1 мільярд гривень. Якщо Порошенко вийде під заставу, то йому потрібно буде носити електронний браслет.
Судді відправилися до нарадчої кімнати
Суд завершив слухання справи про ймовірну держзраду та фінансування Петром Порошенком терористів. Після виступів адвокатів та п'ятого президента, суд відправився до нарадчої кімнати для ухвалення рішення.
Прихильники Порошенка заявили, що судді стало зле
Після того, як суд відправився до нарадчої кімнати, прихильники порошенка, які перебувають на вулиці, заявили, що Олексію Соколову стало зле і йому нібито викликали швидку. Суддю одразу звинуватили в тому, що він буцімто симулює, щоб не оголошувати рішення про запобіжний захід.
Однак у Печерському суді цю інформацію заперечили. Там заявили, що Соколов досі перебуває в нарадчій кімнаті.
Засідання суду перенесли
Після понад 4 годин перебування судді в нарадчій кімнаті, представник Печерського суду заявив, що оголошення рішення про запобіжний захід перенесли. Наступне засідання призначили на 14:00 19 січня.
Розгляд справи Порошенка: прямий ефір з-під суду
Дивіться фоторепортаж з-під будівлі суду / Фото Валентини Поліщук, 24 канал:
Яка роль Порошенка у "вугільній справі"
Комунікаційниця ДБР Тетяна Сапьян на брифінгу 17 січня розповіла про роль Порошенка у "вугільній справі". Як з'ясували слідчі, він залишив за собою управлінські та кадрові питання та у разі необхідності вчиняв адміністративний вплив.
Повернення Порошенка в Україну: коротко
- Уранці 17 січня Петро Порошенко прибув з Варшави в аеропорт "Жуляни". Його супроводжували дружина, нардепи з "Євросолідарності" та журналісти.
- Під час проходження п'ятим президентом паспортного контролю виникли труднощі – його зустріли представники Державного бюро розслідувань. Прикордонники забрали паспорт політика та 15 хвилин не віддавали його.
- Представники ДБР намагалися вручити політику повістку про виклик до суду та копію клопотання про запобіжний захід. Однак він відмовився їх взяти.
Справа Порошенка: що відомо
- Державне бюро розслідувань 20 грудня 2021 року повідомило про підозру у державній зраді.
- Політик є фігурантом так званої "вугільної справи". За версією слідства, Порошенко у 2014 – 2015 роках використав свої повноваження глави держави, аби незаконно припинити постачання вугілля з ПАР. Натомість підписав на вимогу Росії договір на постачання вугілля в Україну з окупованих територій Донбасу, якими керують російські бойовики.
- 17 грудня детективи ДБР намагалися вручити п'ятому президенту повістку. Однак він втік від слідчих, просто сівши в авто. Згодом нардеп полетів за кордон, у "поїздку, яку давно планував".
- Водночас ДБР стверджує, що Порошенко придбав квитки на літак після того, як йому намагалися вручити повістку.
- 23 грудня нардеп не з'явився на виклик. Натомість він записав відеозвернення, в якому повідомив, що перебуває за кордоном і повернеться у середині січня 2022 року.
- 6 січня з'явилась інформація про те, що Печерський райсуд наклав арешт на майно Порошенка.
- "Слідства.Інфо" повідомило, політик перед арештом майна переписав корпорацію Roshen на свого сина.
- Сам Порошенко переконаний, що його не заарештують, бо для цього начебто немає підстав.