Колишній лідер України проходив паспортний контроль разом зі своєю дружиною. Цим же рейсом в Україну повернулися й інші нардепи.

Важливо Порошенко повернувся в Україну: фото, відео та все, що відомо

Прикметно, що українські нардепи пройшли контроль дуже швидко. На відміну від Петра Порошенка. Прикордонники забрали паспорт п'ятого президента та тривалий час не віддавали його.

Прикордонники забрали паспорт Порошенка: дивіться відео

Порошенка зустріли слідчі ДБР

Під час проходження прикордонного контролю до Порошенка прийшли представники Державного бюро розслідувань. Вони заявили, що проводять процесуальні дії. Зауважимо, що інші нардепи, які прибули тим же рейсом, що і Порошенко, намагалися завадити співробітникам ДБР.

Просто перед віконцем з прикордонниками виникла штовханина. Нардепи та прибічники Порошенка усіма можливими способами заважали представникам ДБР. Зрештою, паспорт колишньому лідеру України таки віддали і він вийшов у залу очікування до журналістів.

Щойно протягом 15 хвилин правоохоронці, переодягнені у форму прикордонників, намагалися не допустити мене на територію України. Вони забрали мій паспорт, пояснюючи це тим, що мають встановити мою особу,
– сказав звинувачений у держзраді Порошенко.

Він вже традиційно назвав це політичним тиском та заявив, що зараз слід звертати увагу на зростання загрози з боку Росії. Натомість тему про обвинувачення у держзраді Порошенко, ймовірно, хоче залишити на другому плані.

За словами лідера "Європейської Солідарності", ситуацію вдалося вирішити виключно через те, що в складі пасажирів рейсу була велика кількість журналістів.

Промова Петра Порошенка в аеропорту: дивіться відео

Що про це кажуть прикордонники

У Державній прикордонній службі прокоментували ситуацію, зазначивши, що Петро Порошенко перетинав кордон згідно з нормами чинного законодавства.

Держприкордонслужба забезпечує розшук у пунктах пропуску через державний кордон осіб, які переховуються від органів досудового розслідування та суду, а також виконання в установленому порядку доручень правоохоронних органів,
– пояснили у ДПСУ.

Тож, під час перевірки документів на паспортному контролі прикордонники повідомили про це представників правоохоронних органів. Інформацію про те, що Порошенка начебто намагаються не пропустити в Україну у ДПСУ назвали маніпуляцією.

Прикордонники наголосили, що жоден громадянин України не може бути обмежений у праві повернутися до України. Крім того, кожна людина, яка прибуває, проходить прикордонний контроль необхідну кількість часу.

Актуально У ДБР підтвердили, що хотіли вручити повістку Порошенку: він проігнорував

Зауважимо, що слідчі ДБР ще 17 грудня 2021 року намагались вручити Петру Порошенку повістку про виклик. Проте політик фактично втік від слідчих. 6 січня Держбюро розслідувань заявили, що Петро Порошенко купив квиток на літак уже після вручення повістки про виклик до ДБР для проведення процесуальних дій.

У чому звинувачують Порошенка

  • За версією слідства, Порошенко у 2014 – 2015 роках використав свої повноваження глави держави, аби незаконно припинити постачання вугілля з ПАР. Натомість підписав на вимогу Росії договір на постачання вугілля в Україну з окупованих територій Донбасу.
  • 23 грудня нардеп не з'явився на виклик. Натомість він записав відеозвернення, в якому повідомив, що перебуває за кордоном і повернеться у середині січня 2022 року.
  • 6 січня з'явилась інформація про те, що Печерський райсуд наклав арешт на майно Порошенка. За інформацією "Слідства.Інфо", політик перед арештом майна переписав корпорацію Roshen на свого сина.
  • Водночас Порошенко переконаний, що його не заарештують, бо для цього начебто немає підстав. Загалом же він вважає справу проти себе політизованою та називає це тиском на опозицію.