Заступниця міністра оборони Ганна Маляр в ефірі телемарафону розповіла, що наразі на кордоні Білорусі з Україною знаходиться недостатня кількість ворожих сил для наступу. Але такий варіант може бути запасним для Росії, повідомляє 24 канал.

До теми Кремль хоче здійснити провокації у Білорусі, щоб втягнути її у війну: в ISW оцінили ситуацію

Росія перекидає техніку до Білорусі

За словами Маляр, у Білорусі фіксують рух техніки та особового складу, який відбувається там із початку повномасштабної війни. Зараз частину техніки вороги перекидають до російського кордону, а іншу – до Білорусі.

Це війна. І Росія так само, як і ми, припускає всі можливі сценарії. Те, що це може бути запасним варіантом, планом "Б" або "В" – це можливо,
– сказала посадовиця.

Проте, за її словами, на кордоні накопичено недостатньо сил, щоб зараз сталося вторгнення. Водночас не можна і заперечувати цю ймовірність. Тому, як зазначила Маляр, наші Збройні сили у стані готовності.

Загроза нападу з Білорусі: думка експертів

  • Олексій Арестович вважає, що побоюватись білорусів не треба. Адже у нас підготовка до спротиву вторгненню триває повною мірою. Проводиться ланцюг командно-штабних навчань, інфраструктурне та інженерне облаштовування місцевості, створення угрупувань військ, відповідних резервів та інше.
  • Білоруський опозиціонер Павло Латушко розповів, що сили спеціальних операцій виконають наказ самопроголошеного президента Алєксандра Лукашенка щодо вторгнення на територію України, якщо такий буде. Однак самостійно білоруська армія не піде – лише разом із російськими військами.
  • Політик Геннадій Гудков наголосив, що у "мріях Путіна" відкриття другого фронту зі сторони Білорусі. Він підкреслив, що кремлівський режим є терористичним та від нього можна очікувати чого завгодно.
  • У Білорусі на території білоруської Брестської області пройшли навчання підрозділів 2 мотострілецької дивізії 1 танкової армії збройних сил Росії. Проте військовослужбовці, призвані в ході мобілізації, мають низький рівень морально-психологічного стану, зокрема, через незадовільне забезпечення.

Варте уваги – яку зброю Лукашенко передає Росії: дивіться відео