Подібна активність білоруського тирана змусила занепокоїтися, що Москва справді дотиснула Мінськ і підштовхує залучити білоруську армію проти України. Проте це не так.

Читайте Токаєв публічно пішов проти Путіна: що не так із гучною заявою про Донбас

Загроза вторгнення Білорусі

На сьогодні ймовірність того, що армія Білорусі вторгнеться в Україну – мінімальна. І на те є цілком об'єктивні причини.

  • По-перше, армія Білорусі – це лише 20 "боєздатних" БТГр. Причому "боєздатних" виключно за мірками самої Білорусі.

Адже білоруська армія не має бойового досвіду участі в сучасних війнах, особливо в наступальних операціях. Це паперова армія з паркетними генералами та практично всім офіцерським складом.

  • По-друге, 24 лютого 2022 року на північний плацдарм, Київську, Чернігівську та Сумську області з території Білорусі вторглося 40 БТГр російської армії. Причому найбільш боєздатних, професійних підрозділів із сучасним озброєнням. І який був результат вторгнення в цьому напрямку? Знищення окупантів та їх втеча через місяць.

За словами Коваленка, ймовірність вторгнення Білорусі до України – мінімальна / Фото Getty Images

Важливо Важливий приз для українців розкрив великі проблеми росіян

Тобто Білорусь не має як необхідного ресурсу для вторгнення в Україну, так і елементарного досвіду проведення подібних дій. І в білоруському генералітеті це чудово розуміють, як і те, чим це може закінчитися для білоруської армії – знищенням.

Саме з цієї причини Олександр Лукашенко виконує роль струсу повітря, який здійснює дії. Трушити повітря можна до нескінченності, а ось роблячи дії ти або маєш шанс здійснювати наступні, або тобі настає кінець. І у випадку з Україною білоруський диктатор опиниться саме у другому становищі, а не в першому.

Також цікаво – Жданов заявив, що без провокацій із Білорусі не обійдеться: дивіться відео