Попри санкції, Росія нарощує потужності та продає нафту в інші країни, заробляючи на цьому мільярди. Водночас Європейський Союз та країни G7 усе-таки вирішили запровадити цінову стелю на російські нафтопродукти.

Читайте також Нафта повернулася до знецінення: скільки коштують Brent та WTI

Росія тепер отримуватиме менше грошей за експорт

За словами президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, 5 лютого набуде чинності заборона ЄС на імпорт російських нафтопродуктів.

Ми повинні продовжувати позбавляти Росію засобів для ведення війни проти України. У неділю набуває чинності заборона ЄС на імпорт російських нафтопродуктів. З G7 ми встановлюємо обмеження цін на ці продукти, скорочуючи доходи Росії, одночасно забезпечуючи стабільність глобальних енергетичних ринків,
– зазначила вона.

Окрім того, на це відреагували у Шведському головуванні в Раді ЄС. Там повідомили, що постійні представники країн Євросоюзу погодили стелю цін на російські нафтопродукти.

Посли ЄС сьогодні (3 лютого – 24 Канал) схвалили граничні ціни на нафтопродукти перед остаточним ухваленням Радою ЄС. Важлива угода в рамках подальшої відповіді ЄС та партнерів на російську агресію проти України,
– мовиться у заяві.

Якою буде стеля цін для кремлівських нафтопродуктів

ЄС офіційно погодив рівень граничних цін на російські нафтопродукти 4 лютого. Про це повідомили в Європейській раді.

Перший ліміт ціни на нафтопродукти, що торгуються зі знижкою до сирої нафти, встановлений на рівні 45 доларів США за барель. Тоді як другий ліміт ціни на нафтопродукти, що торгуються зі знижкою до сирої нафти, встановлений на рівні 100 доларів США за барель,
– зазначили в Європейській раді.

Також там додали, що рівень обмеження було встановлено в тісній співпраці з Price Cap Coalition і він почне застосовуватися з 5 лютого 2023 року. Для суден з російськими нафтопродуктами, які були придбані та завантажені на судно до цього числа та вивантажені до 1 квітня 2023 року, передбачено перехідний період у 55 днів.

До речі, Рада повернеться до перегляду механізму обмеження цін на сиру нафту в середині березня. Ба більше, перегляд відбуватиметься регулярно кожні два місяці.

Раніше про домовленість країн ЄС повідомляв Рікард Йозвяк

Варто також згадати допис журналіста "Радіо Свобода" Рікарда Йозвяка. Він написав, що країни Європейського Союзу домовилися про стелю цін у 100 доларів на російський дизель і 45 доларів на різні оливи.

"Зелене світло для двох обмежень цін на російські нафтопродукти (100 доларів США для дизельного пального, 45 доларів США для різних олив). Також письмове зобов'язання щодо перегляду ліміту цін на російську сиру нафту (наразі 60 доларів США) у березні", – констатував він.

До цієї теми нагадаємо про матеріал 24 Каналу, у якому йдеться про втрати Росії на енергетичному ринку. Власне, ціна за барель кремлівської нафти впала до 49,5 доларів. Ще на початку 2022 року цей показник був удвічі вищим.