"Попри дощ знову сотні людей зібралися в центрі Києва. Перед Печерським судом вони розмахують прапорами та з ентузіазмом співають пісні про Юлю. Це – прибічники колишньої прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, проти якої зараз триває процес", — пише Пауліне Тілльманн. І зазначає, що рідко який судовий процес в Україні до цього привертав стільки уваги ЗМІ та суспільства. І саме з нього можна робити висновки про стан демократії та правової держави в Україні.

Паулінє Тілььманн наводить слова Ніко Лянґе, керівника київського бюро Фонду Конрада Аденауера: "В інших країнах, коли хочеш стати багатим, то йдеш працювати в економіку. А коли хочеш стати багатим в Україні – то йдеш у політику". Політики не так зацікавлені у просуванні країни вперед, як у забезпеченні собі переваг завдяки посаді.

"Янукович за півтора роки на посаді президента запровадив свого роду командну економіку: усе планують, усім керують та розпоряджаються з одного центру. Певні підприємства, головно які належать олігархам, тісно пов’язані з політикою, мають привілеї та розбудовують за підтримки уряду своє монопольне становище", — пише Пауліне Тілльманн. На думку авторки статті, конкуренція фактично відсутня, а іноземні інвестори часто скаржаться на нерівні умови та корупцію. Саме корупція разом з відсутністю незалежного судочинства на сьогоднішній день є найбільшою проблемою в Україні. А Янукович нічого не робить, щоб боротися з цим, зауважує авторка статті.

"На офіційних заходах, наприклад, нещодавно у Раді Європи, президент охоче наголошує, що він підтримує демократію та хоче її далі просувати. Але якщо подивитися на його перебування при владі, то можна зрозуміти, що це – лише слова. Україна все більше перетворюється на авторитарну державу, в якій важить думка лише однієї людини: президента Януковича. І процес проти його супротивниці Тимошенко тут йому дуже доречний", – підсумовує авторка статті.