Лукашенко – непоганий голова колгоспу і дуже поганий верховний головнокомандувач. Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, підкресливши, що якби Лукашенко хоч розбирався у військовій справі, то розумів би, що його армія може воювати хіба що з довгоносиком.

Дивіться також Ми готуємось до війни, я про це говорю відверто, – Лукашенко

Чи є сенс воювати Білорусі

Війна – це математика, в якій є певна кількість формул. І математика каже, що білоруська армія не протримається навіть кілька годин ані проти поляків, ані проти країн Балтії, оскільки це НАТОвські структури.

А рухатися у бік України із кількома десятками тисяч білорусів, які лише тримали у руках зброю, але ніде не воювали – це точно погана ідея для Білорусі.

Можливо, не за кілька годин, але за кілька днів уся Білорусь буде "вимкнена". Річ у тім, що до Мозирського НПЗ 50 кілометрів. Це не 1200 кілометрів, як до Татарстану. І Лукашенко це чудово знає. Тому на війну, окрім як зі шкідниками полів, я думаю, більше нікуди ця армія не підходить,
– наголосив військовий експерт.

Для чого Лукашенку війна

За словами Світана, є три причини, чому раптом Лукашенко почав порушувати тему війни:

  • перше – це для того, щоб спробувати врятувати в Білорусі залишки військової техніки, яку Путін хоче забрати, бо зараз в нього не вистачає техніки;
  • друге – спробувати "зіграти під Путіна" та залишити своїми висловлюваннями і навіть рухами частину військових формувань у районі того ж таки Сувальського коридору – це балтійські країни, польська армія. Це друге завдання, оскільки французи порушили питання перекидання частини НАТОвських військ в Україну;
  • третє – спробувати витягнути деякі зенітно-ракетні комплекси, які могли б призначатись Україні, у бік країн Балтії. І це вже вийшло: один Patriot туди пішов.

Підготовка Білорусі до війни: останні новини

  • За словами начальника генерального штабу збройних сил Білорусі Віктора Гулевича, вони почали звертати увагу на підтримку високого рівня бойової та мобілізаційної готовності через масштабні навчання багатонаціональних сил НАТО біля кордонів Білорусі.
  • Водночас сам же Лукашенко заявив, що "ми не хочемо чужої землі". Але якщо "хочеш миру – готуйся до війни".
  • В Євросоюзі вже відреагували на заяви Лукашенка та готуються до можливих провокацій з боку Білорусі.