Під час розмови із журналістами у Сінгапурі, Зеленський порівняв позиції США та Китаю щодо Саміту світу та зазначив, що Пекін намагається його зірвати. Він відповів на запитання, чи погодиться взяти участь в окремій конференції, яку планують провести Китай та Бразилія за участю Росії.

Дивіться також Ракетні удари знищують цілі вулиці: безпекова ситуація на Харківщині погіршується

Україна була готова чути думки кожної зі сторін

Володимир Зеленський наголосив, що ніхто не має права розповідати нам, як має закінчитися ця війна.

Вона має закінчитися згідно із законом, відповідно до міжнародного права. По справедливості. І це неодмінно. Ми запросили і Китай, і Бразилію, і всі країни запрошуємо,
– сказав президент України.

Він також сказав, що ми готові були чути думки кожної з країн, але на нашій платформі, яку ми організували разом зі швейцарською стороною. Міністр оборони Китаю Дун Цзюнь, який також бере участь у зустрічі в Сінгапурі, заявив, що його країна намагається не підтримувати ні Росію, ні Україну. До слова, він назвав повномасштабну війну в Україні "українською кризою".

За його словами, Китай відповідально підходить до просування мирних переговорів.

При цьому на питання про конкретні та негайні заходи щодо припинення війни, які можна було б очікувати від Пекіна, китайський міністр не відповів.

Зеленський назвав єдину річ, яку світ уже зробив для України

  • Володимир Зеленський зазначив, що світ уже зробив велику річ для нашої держави після початку повномасштабного вторгнення Росії. Так, світова спільнота не дала загубити Україну.
  • Про це президент України заявив під час пленарної сесії на полях конференції "Діалог – Шангрі Ла" в Сінгапурі. Однак Зеленський наголосив, що світ ще має продовжувати працювати з Україною задля перемоги над агресором.
  • Володимир Зеленський зауважив, що цивілізований світ з 24 лютого 2022 року стояв поруч з нашими воїнами, нашим народом. Президент нагадав, що в перші дні війни, тижні, місяці українцям було дуже і дуже важко.