Як пояснили джерела, виявити їх на місці вибуху вдалося завдяки записам камер відеоспостереження. Російські агенти проникли на територію складів 15 жовтня 2014 року.

Читайте також Британія підтримує Чехію у рішенні вислати російських дипломатів

Один зі співрозмовників видання пояснив, що тоді вони заклали там вибухівку. Скоріш за все, вона вибухнула раніше, ніж планували зловмисники.

Пастка була для клієнтів за кордоном. Ймовірно, вони хотіли вбити когось, кому призначалася зброя. Це слідча версія,
– заявив він на умовах анонімності.

Як раніше повідомляли чеські ЗМІ, військові склади у Врбетице могли підірвати, аби зупинити постачання зброї. Зокрема, в Україну.

Зброя для України на чеських складах: що відомо

Вибухи у Врбетице

17 квітня чеська поліція заявила, що агенти російської військової розвідки Мішкін і Чепіга перебували у країні впродовж 5 днів до першого вибуху у Врбетице.

При цьому, вони використовували різні особистості. До того ж, росіяни були на місці вибуху за день до того, як на складі боєприпасів прогримів вибух.

За даними правоохоронців:

  • спочатку їх ідентифікували за двома російськими паспортами на ім'я Александра Петрова і Руслана Боширова;
  • згодом за молдовським, на ім'я Ніколая Попа, і паспортом, виданим Таджикистаном, на ім'я Руслана Табарова.

Зазначимо, що розслідування цієї справи триває вже кілька років, проте лише нещодавно вдалося встановити ймовірну причетність до неї росіян.

Як реагують у Чехії

Cпікер чеського Сенату Мілош Вистрчел заявив, що Чехія перегляне стосунки з Росією. За його словами, причетність Чепіги і Мішкіна до вибухів у Врбетице є актом державного тероризму з боку Кремля.

Прага ініціює позачергову зустріч Ради ЄС, аби обговорити підривні дії російських ГРУшників на території Чехії. Крім того, влада планує звернутися за підтримкою до країн-членів НАТО.