Про те, що потрібно для роботи на висококваліфікованих посадах у Європі, розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

Дивіться також Нові зміни: країни, які оновлять правила для українців у 2025 році

Що таке блакитна карта ЄС

Українці, які хочуть мати більше можливостей для розвитку у Європі та отримувати високу зарплату, можуть подаватися на блакитну карту ЄС.

Блакитна карта ЄС

Або ж EU Blue Card видається громадянам країн поза межами Європейського Союзу, які мають вищу освіту та працюватимуть на висококваліфікованих посадах. Цей документ надає дозвіл на довгострокове проживання та легальне працевлаштування.

EU Blue Card особлива не тільки тим, що дозволяє довго перебувати та працювати на території ЄС.

Людина, яка має блакитну карту, може перевезти членів родини з собою без додаткових дозволів на роботу.

Крім цього, за кілька років можна подати заявку на постійне місце проживання: після 33 місяців за звичних умов і за 21 місяць при знанні мови на рівні B1.

Як отримати блакитну карту ЄС

Насамперед для того, щоб отримати цю карту, потрібно мати диплом про вищу освіту (щонайменше бакалавра) або ж набутий професійний досвід.

Блакитну карту видають, до прикладу, працівникам сфери IT, математикам, інженерам, архітекторам, дизайнерам, медпрацівникам, викладачам, юристам тощо.

Однак спершу необхідно отримати пропозицію роботи в країні ЄС. Роботодавець повинен надати договір, який відповідає вимогам програми.

У кожній країні різні умови, однак зазвичай трудова угода повинна бути оформлена не менше, ніж на рік. А запропонована заробітна плата має бути не нижче 1,5-кратної річної середньої зарплати.

А ось, до прикладу, Швеція, нещодавно скоротила термін дії трудового договору для отримання блакитної карти до 6 місяців, знизила поріг необхідної заробітної до 1,25 та спростила саму процедуру подачі заявок.

Паспорт України
Швеція спростила процедуру подачі заявок на EU Blue Card / Shutterstock

Процедура подання документів залежить від країни ЄС, але зазвичай заявки приймають консульства чи міграційна служба.

Переважно розгляд заяви триває від 1 до 3 місяців. У випадку схвалення людина отримує дозвіл на проживання на термін дії трудового контракту з невеличким запасом у кілька місяців.

За потреби термін можна продовжити, але максимальний строк, на який можуть видати дозвіл, становить чотири роки. Потім блакитну карту можна не продовжувати, а подати заяву на постійне місце проживання.

Які документи потрібні для подачі заявки

Оскільки кожна країна має свою процедуру оформлення блакитної карти, перелік документів може відрізнятися.

Однак стандартний пакет документів включає:

  • заповнену анкету;
  • паспорт або ID-карту;
  • підтвердження освітньої кваліфікації;
  • трудовий договір;
  • медичне страхування.

У деяких випадках органи влади можуть попросити довідку про відсутність судимостей, біографію, резюме, фотографії тощо.

Нагадаємо, що допомогти матеріально рідним в Україні можна з будь-якої точки Європи. Для цього варто скористатися послугами міжнародного сервісу TransferGo. Процес буде швидким, зручним та за вигідним курсом. А якщо долучитися до програми "‎Запроси друга", можна ще й отримати приємні грошові бонуси.