Отримання стабільної та добре оплачуваної роботи за кордоном є важливою метою для багатьох українців. Про те, які можливості є на європейському ринку праці, розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.
Читайте також Страхування авто у Литві: чи потрібно українцям оформляти місцевий поліс
Зарплати в різних країнах Європи
Мінімальна заробітна плата в Європі коливається в значному діапазоні – від 400 до 2 387 євро. У 22 з 27 країн-членів ЄС мінімальна заробітна плата встановлена на законодавчому рівні. Однак у таких країнах, як Данія, Італія, Австрія та Швеція, це питання залишається на розсуд роботодавців та профспілок.
Розраховувати на найвищу зарплату можна у таких країнах:
- Швейцарія
Швейцарія продовжує залишатися однією з найрозвиненіших економік світу, що приваблює численні провідні транснаціональні корпорації, які створюють свої штаб-квартири в її межах. Країна досягла значних успіхів у різних галузях, включаючи фінанси, банківську справу, електроніку, фармацевтику, годинникову промисловість і туризм.
З середньою заробітною платою від 5 000 до 6 000 євро, Швейцарія відома високим рівнем життя та сприятливими умовами праці, особливо у фінансовій, ІТ- та фармацевтичній галузях. Українські фахівці з відповідною кваліфікацією дедалі частіше знаходять тут не лише прибуткові можливості працевлаштування, а й шляхи для кар'єрного зростання.
- Німеччина
Німеччина зарекомендувала себе як провідна країна для українських емігрантів, які шукають можливості працевлаштування. Тут середня заробітна плата становить від 3 500 до 4 000 євро.
Високий попит на інженерів, ІТ-спеціалістів та медичних працівників сприяє стабільним перспективам доходу для кваліфікованих працівників.
У Німеччині є попит на інженерів / Фото Shutterstock
- Польща
Ця країна стала провідним напрямком для українців, які шукають можливості працевлаштування. Сприятливі умови праці, конкурентоспроможна заробітна плата та близькість до дому роблять її привабливим варіантом.
У 2024 році середня зарплата брутто в Польщі становить 7 824 злотих, що в перерахунку на чистий дохід (нетто) становитиме 5 742 злотих.
Багато українців шукають можливості працевлаштування, які не потребують освіти, знання мови чи попереднього досвіду. Серед популярних вакансій – збирачі фруктів та овочів, сортувальники, прибиральники, офіціанти та будівельні робітники. Крім того, є багато вакансій у харчовій та переробній промисловості.
- Люксембург
Дедалі більше українців звертають увагу на ринок праці в банківському та фінансовому секторі в цій країні. Середня заробітна плата від 4 000 до 5 000 євро робить цей регіон привабливим для шукачів роботи.
Попри відносно невеликий розмір, Люксембург може похвалитися значними можливостями для кар'єрного зростання, доповненими надійною системою соціального забезпечення.
До теми Як українцям знайти роботу в Молдові
Нідерланди, Ірландія та Данія
Прагнучи залучити кваліфікованих працівників, ці країни створюють сприятливі умови для працевлаштування українських фахівців.
У Нідерландах, Ірландії та Данії існує значний попит на кваліфікованих фахівців у таких галузях:
- інженерія;
- медицина;
- інформаційні технології;
- наукові дослідження.
За останніми даними, вищепереліченим фахівцям пропонують середню заробітну плату від 3 500 до 4 000 євро.
- Італія
Італія теж є дуже популярним напрямком для українців-заробітчан. Діапазон середньої заробітної плати коливається від 1400 до 4000 євро. Але заробітна плата на окремих посадах значно різниться – може бути як нижчою, так і становити більші суми. Також важливий регіон, в якому людина працює.
Роботодавці по всій Італії шукають працівників технічних професій та туристичного сектору, тоді як попит на осіб без спеціальної кваліфікації значно менший. Серед найбільш затребуваних професій – лікарі, будівельники, інженери та ІТ-спеціалісти. Крім того, є потреба в сезонних працівниках у сільськогосподарському виробництві, а також у домашніх працівниках, офіціантах, вантажниках, нянях, прибиральниках, двірниках тощо.
В Італії дуже популярні доглядальниці / Фото Shutterstock
- Фінляндія
Країна утримує позицію лідера у World Happiness Report вже понад 10 років. Відома своїм високим рівнем довіри до уряду та відданістю особистим свободам, Фінляндія продовжує встановлювати глобальний стандарт добробуту та задоволеності серед своїх громадян.
Це стосується і роботи. Мінімальна заробітна плата в різних галузях залежить від індивідуальних профспілкових угод. У середньому працівники можуть розраховувати на заробіток від 1 800 до 2 000 євро на місяць. Стандартна тривалість робочого дня становить 8 годин на день, а понаднормові години компенсуються в подвійному розмірі.
Попри репутацію Фінляндії як країни з чудовими умовами для життя та праці, вона не така популярна серед українських мігрантів. Тому її треба сміливо обирати – конкуренція за робоче місце буде найменшою, а можливості – найперспективніші.
Нагадаємо, що допомогти матеріально рідним в Україні можна з будь-якої точки Європи, зокрема переказати їм частину зароблених коштів. Для цього варто скористатися послугами міжнародного сервісу TransferGo – усе буде швидко, зручно та за вигідним курсом. А якщо долучитися до програми "Запроси друга", можна ще й отримати приємні грошові бонуси.